Замість газу – дрова. Наступного року одна з котелень комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» працюватиме на біопаливі. Модернізують її за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Нагадаю, три роки тому «Черкаситеплокомуненерго» уклало з ним кредитну угоду. Підприємство позичило понад десять мільйонів євро на модернізацію. Далі розповість Вікторія Курченко.
«Черкаситеплокомуненерго» забезпечує гарячою водою та теплом близько сорока тисяч споживачів. Усі його котельні працюють винятково на газі. А от з наступного року котельня, що по вулиці Мендєлєєва, 5, уже працюватиме на альтернативному паливі.
Микола Кушнір, головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Ми тут збираємося встановити котел, який буде працювати в автоматизованому режимі з очищенням газів вихідних, з їх утилізацією».
Біо-котел – задоволення не з дешевих. Самотужки підприємство його не встановило б. Допомогла співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку. Ще три роки тому підприємство уклало з ним угоду. Запозичені понад десять мільйонів євро витрачають на модернізацію. Біо-котел, який тут незабаром встановлять, наголошує головний інженер, унікальний навіть у масштабах області. Працюватиме він на дерев’яній трісці.
Микола Кушнір, головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Потужність котла – 2,5 мВт при вологості 50%. І до 3 мВт при вологості 35%. Коефіцієнт корисної дії такого котла 86-88%».
Тендер на встановлення біо-котла вже проведено. Наразі триває процедура підписання контракту з переможцем.
Микола Кушнір, головний інженер КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Тендер виграла французька компанія «Альтергіс». Котел французького виробництва. Один із найсучасніших, який може працювати на біопаливі».
Із нинішніми цінами на газ, говорить Микола Кушнір, котел окупиться років за п’ять.
Окрім того, у межах угоди з ЄБРР передбачена реконструкція котелень «Черкаситеплокомуненерго» по вулиці Красовського, 10 та Онопрієнка, 8. А також встановлення індивідуально-теплових пунктів у ста семи будинках міста.