Особливі меблі від особливих черкасців. У Черкасах люди із вадами зору взялися виготовляти меблі. Уже навіть отримали замовлення від протитуберкульозного диспансеру. Щоправда, єдине за кілька місяців. Замовники, кажуть, остерігаються. Чому – Ірина Малюкова знає.
Робота на підприємстві у розпалі. Тут отримали довгоочікуване замовлення – ліжка для дитячого відділення протитуберкульозного диспансеру. Хоч і працюють тут люди здебільшого незрячі, на швидкість роботи, кажуть, це не впливає. Замовлення обіцяють виконати вже за кілька тижнів.
Віталій Теліженко, керівник підприємства: "Заснував підприємство чоловік, який зовсім нічого не бачить. Але почав потроху щось робити, заманювати людей. Ну, звісно, не повністю нічого не бачить. А з вадами зору, інваліди третьої групи, другої, яких так на роботу не хочуть брати"
Не впливають вади й на якість роботи, кажуть волонтери. Богдан взявся допомагати особливим мебльовикам. Бо вибити замовлення їм надто складно. Хоч ціни в них на третину нижчі від інших. Узимку підприємство було на межі закриття.
Богдан Гаркуша, волонтер: "Знаєте, можна нічого не робити, а прийти до губернатора або до міського голови і сказати: "Ми потребуємо. Дайте нам грошей". А вони так не роблять. Вони кажуть, що можуть зробити, виконати якесь замовлення. Дайте тільки їм те замовлення"
Ось цими шафами та столами в центрі ЛЖВ користуються вже не перший рік. Кажуть: нарікань жодних. Надалі планують співпрацювати лише з особливими мебльовиками.
Олена Стрижак, голова Черкаського обласного відділення "Всеукраїнська мережа ЛЖВ": "Якщо, наприклад, у нас є потреба в якомусь невеликому ремонті навіть не тих меблів, що вони виготовляють, підприємство завжди йде нам назустріч і роблять це безкоштовно. Допомагають якісь запчастини замінити або щось доробити"
Такою та іншими видами благодійності на підприємстві займаються все рідше. Бо через малу кількість замовлень, нарікають, сутужно.