Медичний вишкіл. Один із черкаських коледжів мілітаризується. Цьогоріч там розпочали підготовку військових фельдшерів. Студентів на курсі поки тридцять та, кажуть, за навчання взялися із військовим ентузіазмом.
Цей навчальний кабінет – точна копія реанімації. За пацієнтів тут манекени. Студенти-медики тренуються на них запускати серце, робити штучне дихання та перев’язувати вогнепальні рани. У цій групі жодної дівчини. Хлопці з першого набору майбутніх військових фельдшерів.
Ярослав у цьому році закінчив 9-ий клас. Після школи своє життя зв’язав із військовою медициною. Каже: навіть не роздумував, куди подавати документи. Бо на такий крок підштовхнула ситуація в країні. За п’ятнадцять днів навчання хлопець вже вміє проводити невідкладні реанімаційні заходи.
Ярослав Коваленко, студент: "Я патріот своєї країни ! Я хочу щоб рівень життя в Україні став кращим,і щоб більше врятувати життів …."
Таких, як Ярослав, у групі 30. Це перший пробний набір, розповідає завідувач фельдшерським відділенням. Відповідно до документів, ця спеціалізація – "спец-фельдшер". Та її у коледжі прибрали ще у 90-ті. Тепер – відроджують.
Любов Білик, завідувач фельдшерського відділення: "У них трішечки ширший профіль, ніж у звичайних фельдшерів тому, що вони мають право працювати в Нацгвардії, вони мають право працювати в службах надзвичайних ситуаційв силових структурах"
Спец-фельдшери навчаються за звичайною програмою. Але мають додаткові курси військової хірургії та надання невідкладної допомоги у надзвичайних умовах. Півгрупи – це держзамовлення. Інші студенти навчаються за контрактом.
Інна Губенко, директор коледжу: "Наш фельдшер повинен вміти і розпалити багаття в тих умовах, які є, і простерилізувати і прокип’ятити інструменти в тих умовах воєнно-польових, які вони єв надзвичайних ситуаціях"
Випуститься група спец-фельдшерів за чотири роки.