Сьогодні п’ятниця тринадцятого. Цього року за рахунком вона вже третя, і разом з тим – остання. Подібна кількість «чорних п’ятниць» випадає лише раз на 11 років. З цим днем пов’язано чимало легенд та міфів. І хоча сучасні люди все менш схильні вірити у всілякі забобони – саме число їх насторожує, а інколи спонукає переглядати свої плани та уникати певних дій. Чим особливий сьогоднішній день і чому до нього прикуто так багато уваги – з’ясовували наші кореспонденти.
Тринадцяте число місяця, яке припадає на п’ятницю, – у багатьох країнах світу вважається нещасливим днем і разом з тим – одним з найпоширеніших забобонів. Як результат, у деяких країнах будинки без 13-го поверху, в аеропортах немає 13-го терміналу, а в лікарнях відсутні палати під цим номером. Хоча в Україні чіткого підґрунтя поширення цього забобону немає – під впливом різних джерел інформації українці ставляться до нього по-різному.
Ще в середні віки п’ятницю 13-го вважали нещасливим днем. Коріння цього забобону знаходять і в Біблії: під час таємної вечері за столом сиділи разом з Ісусом 13 осіб – 13–м був Іуда Іскаріот. Ісуса Христа також розіп’яли 13 числа. Таким чином, за цією версією, п’ятниця 13-го стала знаменною датою, коли зі смертю сина Божого у світі запанувало зло. Хоча нині ставлення церкви до цієї дати змінилося.
Отець Андрій: «Православна церква до таких днів ставиться досить позитивно. Тому що кожен день дає для нас Господь. І якщо людина