В Умані графіки аварійного відключення "розбили" на дві групи споживачів. Для одних відключення починаються о 8.00 ранку, для інших – о 10 .00. Вимкнення відбуватимуться по 4 рази на день.
Проте можливий варіант відключення лише один раз. Все залежить від того, який "сигнал" прийде із центрального диспетчерського пункту України, пише видання "Вечірня Умань".
Електропостачання відключають в Умані та Уманському районі за сигналом із "Черкасиобленерго". Після чого протягом 10 хвилин Уманські енергомережі повинні вимкнути світло.
= Не вимикаємо ми від енергопостачання лише лінії до яких підключені об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста: лікувальні заклади, центральні котельні, теплові котельні, найбільші об’єкти водопостачання, органи влади та правопорядку, – розповідає директор Уманських енергетичних мереж ПАТ "Черкасиобленерго" Петро Добровольський.
За його словами, в Уманському районі не вимикають школу-інтернат у Ладижинці, де електроопалення, та хлібзавод, який випікає хліб та забезпечує ним районну лікарню; у Бабанці – школу-інтернат, де дітям потрібно готувати їсти; в Старих Бабанах – тюрму. А також Уманську жіночу колонію.
Об’єкти, які задіяні у випуску продукції в АТО та військові частини, теж не вимикають від електропостачання.
– Коли ми не відключаємо, наприклад, райлікарню, то відповідно є світло і в будинках, які підключені до цієї ж лінії електропостачання. А це школа № 10 та район Пушкіна. Тому в людей може скластися враження, що одним ми уманчанам вимикаємо світло, а іншим – ні. Проте насправді це не так, – продовжує Петро Добровольський. – Ми не можемо вимикати лише один об’єкт. Тому "горить" вся лінія.
Графік відключень розбили на дві групи споживачів. Електропостачання вимикатимуть для:
1 групи – з 8.00 до 10.00, з 12.00 до 14.00, з 16.00 до 18.00, з 20.00 до 22.00
2 групи – з 10.00 до 12.00, з 14.00 до 16.00, з 18.00 до 20.00, з 22.00 до 00.00
Проте, можливий варіант, коли вимикатимуть світло лише один раз на день. Це в тому випадку, коли потрібно буде зняти менше навантаження з електромереж.
Подібні відключення можуть призвести до аварії на Уманській підстанції. Через "старість" вона може вийти з ладу. А місто залишитися без електропостачання.
– Обладнання не можна так жорстоко експлуатувати. Воно не призначене для того, щоб можна було відключати такі навантаження. Це потягне за собою негативні наслідки. Тим більше наші підстанції були побудовані ще в 70-80 роках. Їм щонайменше по 30 років. Там вимикачі в дуже поганому вже стані. Вони не розраховані на часту роботу, – розповідає Добровольський.