Вони ще не одужали, але вже рвуться в бій. В обласній лікарні нині виходжують шістьох бійців АТО. Усі із різними травмами. Та прогнози лікарів втішні. Справлялася про здоров’я військовиків Марія Гаврилян.
Олександр, боєць: "Там жах був. Мені перші два дні снилося, як повзаю під танком. І вся ця бомбьожка снилася".
До того, як потрапити на Схід, Олександр працював водієм і виховував маленького сина. Із загостренням ситуації у країни, вступив до лав черкаської самооборони. З місяць тому разом із кількома активістами повіз гуманітарку на передову. Там і лишився. Бойове хрещення, розповідає, проходив під командуванням Євгена Войцехівського. Того самого командира підрозділу "Холодний Яр" зі Сміли, який поліг у бою з терористами.
Олександр, боєць: "Женя каже: це група смертників, вона заходить у самий тил ворога. Але ми погодилися, бо воювати нема кому. Там командирів нема. Вчора були дебати на "Росі", там був із військкомату. Він каже, що там командирів нема. А вони тоді чого сидять у військкоматі? Я от не можу зрозуміти".
Поранення Олександр дістав, коли разом із побратимами намагалися звільнити дорогу для машини з гуманітаркою та забрали поранених. Ворог оточив їх і почав бомбити. Жахи війни Олександр пригадує із Сергієм. Чоловік теж повернувся звідти, а лежить у сусідній палаті. На відміну від побратима, він спить спокійно. Бо має, говорить, залізні нерви. Найбільше пригадує Сергій, його вразили ті, з ким доводилося воювати.
Сергій, боєць: "Им промыли мозги телевиденье, агитация российская. Как зомбированные они. Не воспринимают Украину".
Сьогодні обидва бійці, хоч і на милицях, але вже можуть ходити. Їхній стан у лікарів хвилювання не викликає.
Олег Черняк, в.о. завідувача ортопедо-травматологічого відділення: "Вони прооперовані. Перший поступив із кульовим наскрізним пораненням лівої гомілки та контузією лівого передньоберцевого нерва. Інший пацієнт поступив із закритим переломом кісточок лівого гомілкового суглоба".
Нині хлопців уже готують на виписку. Але попереду в них ще реабілітація. За час воєнних дій на Сході обласна лікарня прийняла десятьох поранених бійців. Шістьох із них тут іще лікують.
Олександр Дудник, головний лікар Черкаської обласної лікарні: "Медичний персонал вживає усі заходи для того, щоб повною мірою обстежити цих поранених і надати якісну медичну допомогу. Всі хворі забезпечуються за рахунок лікарні медикаментами, перев’язувальними матеріалами, розхідним матеріалом".
Ставленням медперсоналу та якістю лікування бійці задоволені. Поки тут, говорять, то набираються сил. Бо як стануть на ноги – знову підуть у бій.
Олександр, боєць: "Ну, а кому воювати? Там воювати нема кому!!!".