У Черкасах державтоінспектори стали донорами для бійців, що в зоні АТО. Вони поділились із вояками своєю кров’ю. Цінну рідину зголосились пожертвувати зо два десятки даішників. Здавали кров для захисників країни вони вперше та цілком добровільно. Бачила Юлія Доброскок.
До станції переливання крові інспектори прибувають групами. Заповнюють спеціальні анкети, потому – перевіряють свою кров у лабораторії. Сергій ділиться нею не вперше. Усі тутешні правила вже добре знає. Напередодні, каже, не їв жирного та не випивав.
Сергій Курін, державтоінспектор: "Щойно перевірили кров. Усе нормально. Сказали йти і здавати".
Усі, кому дали таке ж "добро", перед основною процедурою йдуть чаювати та їсти солодке.
Ігор Рєзнік, державтоінспектор: "Зараз поп’ю чайок і піду здавати кров".
У працівниці буфету – відповідальна місія. Підтримати трав’яним настоєм організм донора.
Альона Вавилко, працівниця буфету: "Чай содержит танин, глюкозу…".
Один із перших здає кров головний даівець Черкащини. Таку акцію для бійців у зоні АТО інспектори проводять уперше. Досі жертвували свою цінну рідину хіба що в Усесвітній день пам’яті жертв ДТП.
Ярослав Чубатюк, начальник УДАІ в Черкаській області: "Кожна крапля крові там реально потрібна. Вважаю, це нормально акція".
Кожен мілілітр крові – то нині цінний матеріал, кажуть на станції. Із нього потім приготують необхідні компоненти та препарати крові.
Тетяна Нестерова, лікар-методист: "За нашими правилами, средняя норма сдачи – 450 миллилитров".
Як правило, кажуть медики, запитана завжди кров 3-ої та 4-ої груп із резусом "мінус". Серед дорожніх інспекторів із такою чимало.