НовиниЧи потрібна оборона від "самооборони"?

Чи потрібна оборона від "самооборони"?

-

- Advertisment -

Флешмоб "Регіоналів на смітник історії" докотився і до Черкас. "Самооборона Майдану", "Ультрас" та "Автомайдан" просто під час засідання сесії обласної ради в сесійній залі влаштували справжній дебош, застосовуючи фізичну силу до депутатів. Пізніше так само, замість співробітників СБУ, громадські активісти так карали черкаського сепаратиста. І якщо питання, схвалювати чи ні такі дії, та чи притягне за це когось до відповідальності міліція – ще відкрите, то постає багато інших.

Людина в камуфляжі, яка б’є себе в груди, мовляв: "Я – це Майдан" – стає людиною, яка замінює суддю, слідчого та карателя. Областю швидко поширюються чутки про те, як у Смілі, представляючись "самооборонівцями", чоловіки вимагають відсоток із волонтерів, які збирають гроші на Схід. У Черкасах так звані "самооборонівці" ледь не відкрито займаються рекетом на ринках. Після зриву засідання сесії Черкаської міської ради з вимогою зарахувати Раду координаційних сил Майдану до виконкому політики заговорили, що скоро знадобиться самооборона від самооборони.

"Справжній" самообороні дебоширити ніколи – вона зайнята війною

В обласному штабі народної самооборони, яка розташувалась у колишньому офісі Черкаської обласної організації Партії регіонів, кипить робота. У приміщеннях – купи баклажок із питною одою, одяг для військових, бронежилети, ліки і все необхідне бійцям у зоні антитерористичної операції. Там саме пакують великі кульки із насінням: "попросили солдати", – пояснюють самооборонівці. Тут щодня пакують передачі на блок-пости і постійно відправляють каравани на Схід. Багато самооборонівців або супроводжують туди вантажі, або готуються в зону АТО, або вже там. Поведінка тих, хто, на їхню думку, до самооборони стосунку не мають, їх самих дивує і обурює.

– Усі представники нашої самооборони мають посвідчення, а також доручення від керівництва нашої організації. Саме їх, а також паспорт повинні вимагати громадяни, коли до них звертаються із якимись вимогами люди, що представляються "самооборонівцями". У нас точно немає таких, які б приходили і хизувалися пістолетом та щось вимагали, – говорить координатор зі збору допомоги на Схід Громадської організації "Самооборона Майдану в Черкаській області" Альона Каїрцева.

– Чим зараз займається черкаська самооборона?

– Ми з Інною (ще один волонтер – ред.) ведемо напрямок збору допомоги, а також коштів для військових у східному регіоні. Вчора відправили чотири вантажівки допомоги на Схід. Завтра відправляється велика фура.

– А чи є серед самооборонівців люди, які пішли воювати?

– У нас сьогодні  в штабі є три особи, які зараз проходять комісію і йдуть на схід… Мій чоловік був у самообороні, а  вже два місяці він перебуває добровольцем на Придністров’ї. У нас є хлопці із самооборони, які пішли в Нацгвардію, у них якраз ротація… Вони були там 45 діб, потім мали відпустку і післязавтра повертаються туди. Один наш хлопець самооборонівський лежить у обласній лікарні, отримавши поранення в зоні АТО. Більшість дужих і мужніх чоловіків нашої самооборони супроводжують каравани. Справа в тому, що призив відбувається, але певної спеціальності, а тому не всіх призивають. У нас є самооборонівець, який був у військкоматі  вісім разів, вісім разів йому казали "ні", бо спеціальність не підходила. Однак тепер його спеціальність підійшла, він кидає все тут, пройшов медкомісію, і йде на службу.

– Скільки зараз членів самооборони по області?

– Точно не можу сказати, але по спискам близько півтисячі осіб по області. Каравани на Схід возять наші представники із Золотоноші, Сміли, Чорнобаю, Шполи. Ми впевнені, що вони не ходять і не просять гроші. Самооборона стала як бренд, під цим приводом, можливо, хтось і намагається збагатитися.

"Майданівський синдром": прикинутися революціонером заради влади

На думку деяких громадських діячів, зараз з’явилося багато таких, хто намагається тепер вдати із себе майданівців, аби отримати владу абощо.

– Спостерігається така тенденція, що чим далі від Майдану, то більше "майданівців", – говорить керівник Черкаського регіонального антикорупційного бюро В’ячеслав Кєрей. – Звичайно, є гарні люди, які справді брали участь в революції, які стояли на майдані, але відповідно до свого виховання, вони нікуди не лізуть. Це спокійні, нормальні люди, як-от мій знайомий, який на майдані двічі захворів, однак він справжній революціонер і зараз нікуди не пнеться, адже свою функцію вже виконав. А є люди, які тепер хочуть використати ситуацію і пролізти у владу. Не всі майданівці такі, але деякі речі у поведінці декого з них мені незрозумілі. Будь-яку владу слід контролювати, а вони лізуть просто керувати, не маючи для цього ні досвіду, ні освіти. Я не хочу сказати, що вони всі погані. Однак вони нагадують мені "дітей лейтенанта Шмідта": вони не знають, що таке влада, однак обов’язково хочуть там бути. От на днях трапилася історія: людина бігала по Центральному ринку, кричала, що вона з самооборони, що в неї є пістолет і вимагала грошей. Це рекет! Так само люди, які торгують біля "Кооператора" скаржаться, що до них теж приходять із шантажем якісь люди, які кажуть, що вони самооборона. Та самооборона, яка пройшла майдан, цього робити не буде. Вона зараз допомагає хлопцям на Сході. Скоро потрібна буде оборона від "самооборони". Однак так і раніше було: до влади примазуються люди, які були у владі попередній. Сьогодні багато колишніх прихильників Партії регіонів вдають із себе дуже ярих майданівців. Шкода, що нема такої практики, що якщо людина вчора була "регіоналом", то сьогодні не має право примазуватися до "УДАРу" чи "Батьківщини", а зараз це стає ледь не правилом.

Хочете керувати? Балотуйтеся!

Деякі депутати, як обласної, так і міської ради, вбачають у діях так званих "самооборонівців" не тільки фінансовий, а часто політичний рекет. Любов Майборода саме так називає їхні намагання стати владою.

– Дуже важливо, щоб громадяни поважали процедури і правила. Найлегітимнішою процедурою визначення тих, хто має бути при владі, є вибори. Людьми, які представляють громаду, таким чином, є народні обранці. Якщо не визнавати вибори, то ми повертаємось у 1917 рік, коли розганяли установчі збори і самі починали представляти народ, – говорить депутат Черкаської обласної ради Любов Майборода. – Я вже бачила подібні речі у жовтні-листопаді минулого року, коли "тітушки" не пускали депутатів на засідання сесій обласної ради. Сьогодні подібні речі вже починають практикувати люди, які представляються самообороною. Вони заходять на засідання сесії міської ради, зривають їх і нав’язують усім гру без правил. Серед них є різні люди, я, наприклад, дуже поважаю Даниїла Майорова. Але вони не вирішують нічого. Багатьох із тих, хто зараз зветься самообороною, я бачила минулої осені під стінами Будинку рад. І ця тенденція є небезпечною. Я б побажала цим самооборонівцям поважати цивілізовані методи впливу на владу і припинити політичний рекет, тобто перекреслення будь-яких цивілізованих форм. Поки що нам варто тільки працювати над вдосконаленням виборчого законодавства та контролювати проведення чесних виборів. Інших законних механізмів наразі не існує, решту можна назвати тільки насильством або війною.

Для довідки

Згідно з академічним тлумачним словником української мови, самооборона – це:

1. Оборона самого себе від небезпеки, нападу, ворожих дій і т. ін.; оборона самого себе власними силами; самозахист.

2. Оборона країни силами й засобами самого населення поряд з обороною силами держави.

3. Загін з місцевого населення для оборони свого населеного пункту від нападу ворога.

Юлія Фомічова, для vikka.ua

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На війні загинув уродженець Лисянщини

Додому на щиті повернувся черкащанин солдат Олександр Саєнко. Про це пише міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Військовий народився у...

У лісництві на Черкащині вирощують унікальний гібрид лимона й апельсину

Уже понад 30 років у Корсунському лісництві вирощують лимони Мейєра — унікальний гібрид лимона й апельсина. Починалося все з...

Цікаве:

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x