Любителі випити за кермом можуть залишитися без коліс. Так, у автомобілістів, які двічі і більше злісно порушать цей пункт правил дорожнього руху, забиратимуть машини. Робитимуть це на підставі судового рішення представники Державної виконавчої служби. Якщо ж виконавці не знайдуть боржника, це зробить ДАІ. Далі автівку оцінять та продадуть, залишок коштів від сплати штрафів та за оплату роботи експертів, власнику таки повернуть. Щоправда, повернутися за кермо він зможе щонайменше за три роки.
Ви ще п’єте за кермом? Тоді вони йдуть до вас. Вони – це представники виконавчої служби та Державтоінспекції. І не з подарунками, а з приписами судді про оплатне вилучення транспортних засобів у водіїв, які потрапили до рук даішників у нетверезому стані двічі і більше разів за рік.
Віктор Козаченко, старший інспектор УДАІ в Черкаській області: «Достатньо попастися повторно протягом року, особа притягується до адміністративної відповідальності, відповідно до статті 130, частини другої, керування автомобілем у нетверезому стані. Тож, буде вилучення транспортного засобу та позбавлення водія прав».
Щонайменше можна забути про колеса на три роки. Утім, на злісних порушників очікує і інше покарання – позбавлення прав на 10, а то і 18 років. Віддавати рідне авто власноруч порушники не поспішають, як і сплачувати штрафи за алкогольне водіння. Машини старанно приховують, як і власну персону.