Соціологи підтверджують лідерство Петра Порошенка в президентських перегонах. За даними дослідження фонду Демократичні ініціативи та Центру Разумкова, в першому турі за нього готові проголосувати 44,6 % тих, хто братиме участь у виборах. Результати дослідження представив на прес-конференції директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, інформує ЛІГАБізнесІнформ.
За даними дослідження, за Юлію Тимошенко готові проголосувати 8,4 % опитаних, за Анатолія Гриценка – 7,5 %, за Сергія Тігіпка – 7 %, за Олега Ляшка – 5,4 %, за Петра Симоненка – 3,1 %, за Михайла Добкіна – 2,6 %, за Ольгу Богомолець – 1,7 %, за Вадима Рабиновича – 1,6% , за Олега Тягнибока готові проголосувати 0,7 % , за Дмитра Яроша – 0,5 %. Вагалися з відповіддю 15,3% респондентів, які заявили про свій намір взяти участь у виборах.
Порошенко лідирує майже в усіх регіонах, за винятком Донбасу.
У Західному регіоні Порошенко набирає 53,1%, Гриценко – 8,6%, Тимошенко – 7,9%.
У Центральному регіоні у Порошенка 47,5%, Тимошенко – 10,5%, Гриценка – 6,3%.
У Південному регіоні у Порошенка 26,5%, Тігіпка – 11,6%, Тимошенко – 6,0%.
У Східному регіоні у Порошенка 25,9%, Добкіна – 8,4%, Тігіпка – 7,3%.
Биченко зазначив, що не існує методу, який дозволив би передбачити, як розподіляться голоси тих, хто ще не визначився зі своїм вибором. За його словами, ці відсотки можуть відійти як лідеру перегонів, так і будь-якому іншому з її учасників.
Як повідомила директор фонду Демініціативи Ірина Бекешкіна, більшість опитаних візьмуть участь у виборах – 60 %, швидше за все прийдуть на виборчі дільниці 19,1 % опитаних. Можливо не прийдуть голосувати – 5,9 % респондентів і точно не прийдуть 11 %. Основна мотивація тих, хто має намір взяти участь у голосуванні, – це виконання свого громадянського обов'язку (57,3 %). 31,9 % опитаних пояснили свою готовність прийти на виборчі дільниці можливістю вплинути на ситуацію в країні. 26,5 % – не хочуть, щоб їх голосом скористався хтось інший, 23,5 % – заявили, що серед кандидатів є ті, кого вони хотіли б підтримати.
Ті, хто не має наміру брати участь у виборах, як правило пояснюють таку пасивність тим, що вони не бачать кандидата, за якого варто було б проголосувати – 51,2 %. 17,8 % опитаних не прийдуть на голосування, бо не вірять, що вибори будуть проведені чесно. 11,6 % вважають, що вибори нічого не змінять, оскільки президент нічого не вирішує. 11,3 % опитаних вважають, що їхній регіон вже не входить до складу України, 7,9 % вважають вибори незаконними.
Дослідження було проведено фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва разом з Центром Разумкова з 14 по 18 травня. У всіх регіонах України, за винятком Криму, опитано 2011 респондентів. Похибка не перевищує 2,3 %. Дослідження проведене за проектом " Громадський соціологічний консорціум" за фінансової підтримки Європейського Союзу.