За роки незалежності Україні так і не вдалося досягти економічної стабільності. За багатьма показниками вона відстає від своїх сусідів.
Олександр Пасхавер, президент Центру економічного розвитку: «Большинство стран, окружающих нас, за исключением Молдавии, которая воевала, в которой была гражданская война, давно превысили уровень валового внутреннего продукта, который был в момент развала СССР. Мы приблизительно производим 2/3».
Перший Президент України Леонід Кравчук зізнається: на економічну ситуацію у країні впливає корупція. Окрім цього, основна проблема, що стоїть перед Україною, – це бідність.
Леонід Кравчук, перший Президент України: «Розрив між багатством і бідністю, на жаль, посилюється. І це негативно впливає на загальну ситуацію в державі. Друге – не зменшується, а збільшується тиск чиновників на бізнес і взагалі на всю сферу економічного та політичного життя».
Водночас, згідно з дослідженням Центру Разумкова, більшість українців (56%) підтримує незалежність країни, проти – 20,7%. Велика частина опитаних не вважають країну незалежною.
Андрій Павлюк, інженер: «Если брать за 100, то она независима на 80%. Мы напрямую зависимы от России и других государств. Мое мнение: сами мы мало что можем и это – неправильное течение событий».
Марина Шакірова, вчитель: «Конечно, я считаю, что она – независима, потому что я здесь живу с советского времени по наше и вижу очень огромные изменения в лучшую сторону. То, о чем мы могли мечтать в молодости, сейчас я это вижу вокруг себя, и меня это радует».
Марія Крикунова, перекладач: «Отчасти да, отчасти нет. В людях есть уверенность, что мы хотим очень сильно не то чтобы освободиться, но стать независимыми и более самодостаточными. Другой вопрос, что политика наша не совсем на это направлена».
Україна проголосила незалежність 24 серпня 1991 року.