Народний депутат з Черкащини наголосив на тому, що закон про амністію набере чинності лише після виведення іноземних військ з території Донецької та Луганської областей. Пишуть на офіційному сайті Миколи Томенка.
Дискусію навколо нього він вважає передвиборчою, адже ніхто ґрунтовно не проаналізував Закон "Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей".
Він зауважив, що якби критики закону прочитали пояснювальну записку до нього, то вони б побачили, що від кримінальної відповідальності можна звільнити лише тих осіб, які протягом місяця з моменту набрання чинності Законом "звільнили або не утримують заручників, добровільно здали державним органам або не зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, військову техніку, не займають будівлі, приміщення державних органів і органів місцевого самоврядування та не беруть участі у блокуванні роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій у Донецькій та Луганській областях, про що подали відповідну заяву в орган досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження".
– Крім того, амністія не поширюється на осіб, які підозрюються або обвинувачуються у посяганні на життя державного та громадського діяча, умисних тяжких тілесних ушкодженнях, у диверсії, насиллі, розбої, контрабанді, тероризмі, захопленні заручників, – говорить Томенко.
За словами нардепа, амністія не поширюється на осіб, які потрапляють під дію 19-ти статей Закону і 2-х позицій, що стосуються вчинення дій, що призвели до падіння 17 липня 2014 року в Донецькій області малайзійського літака або перешкоджали проведенню розслідування цієї авіакатастрофи.
– Не можуть бути амністовані навіть після роззброєння та звернення з відповідною заявою щодо амністії 21 категорія нинішніх так званих терористів чи сепаратистів, що діють на Сході України, – наголосив радник президента.