НовиниЧеркаські екологи відреагували на протест рибалок-промисловців (ВІДЕО)

Черкаські екологи відреагували на протест рибалок-промисловців (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

На Черкащині протестують рибалки-промисловці. Вони хочуть знову промишляти у Дніпрі, вверх за течією. Втім уже три роки, як це заборонено. Відтоді, як три річкові острови – Осокінські, Пташині та Рогозинські – стали заказниками, йдеться у сюжеті "ВІККА-НОВИН".

У 2011 році, коли в обласному управлінні з охорони довкілля вирішили створити тут три заказники місцевого значення, човни опломбувала рибінспекція. Відтоді ж установили жорсткий контроль, аби вище черкаського мосту ніхто не рибалив.

Таких дій управління приватники не розуміють. Запевняють: податки платять справо, працюють чесно.

– Якби дозволили, то вполовину б зросли прибутки. Податки до державного бюджету зросли б утричі, – каже приватний підприємець Іван Лисенко.

Заборону на промисел у верхній частині акваторії Кременчуцького водосховища, а це майже 65% від нього, рибалки називають корупцією. Риби, кажуть, у цих заказниках удосталь. На те мають висновки інституту рибного господарства. Ще й власним коштом промисловці щосезону зариблюють Дніпро.

– Ми не могли боротися із цією владою. Ми були гвинтиками, порівняно з ними. Зробили для себе підконтрольну територію, якою окремі люди лише керують, – перконаний приватний підприємець Анатолій Осіпов.

Рибалки вже писали листи до Мінекології. Звідти їм прийшла відписка: органу, що надав островам статусу заказників, уже не існує, а його повноваження ще нікому не передані. У міністерстві письмово попросили рибалок почекати – поки не розберуться із законами. Та їм уже уривається терпець. Кажуть: почекають кілька тижнів реакції нової влади. Як її не буде – підуть для початку пікетувати обладміністрацію.

За кілька днів на заяви рибалок відреагували в обласному природоохоронному департаменті. Там повідомили, що на території заборонено рибалити,  бо вона важлива для відтворення промислових видів риби. А ще – має неабияку біологічну цінність. 

– Це – заповідна зона, природне нерестовище. Там є види тварин, занесені до Червоної книги України, – зазначає начальник відділу земельних ресурсів, заповідної справи, біорізноманіття та розвитку екомережі департаменту екології та природних ресурсів ОДА Людмила Довга.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

ПАТ “Черкасиобленерго” нагадує: розпочався період передачі показників! Встигніть вчасно!

Період передачі показників стартує 29 листопада і триватиме по 3 грудня включно. Скористайтеся швидкими та зручними онлайн сервісами ПАТ «Черкасиобленерго». Важливо! Споживачу потрібно передати...

У Черкасах понад 300 жителів отримають соціальні виплати на 2,4 мільйона гривень

Для підтримки соціально вразливих категорій населення профінансовано нарахування соціальних виплат за II період листопада. Про це повідомили в Департаменті...

Цікаве:

Гравіювання на шкірі: як змінювалась його роль в історії

Гравіювання на шкірі – це техніка, яка має багатовікову...

Як під’єднати телефон до комп’ютера?

Під час купівлі нового телефона в комплекті обов'язково має...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x