НовиниЖурналісти дізналися, як живеться черкаським прикордонникам на східних рубежах...

Журналісти дізналися, як живеться черкаським прикордонникам на східних рубежах (відеорепортаж)

- Advertisment -

Черкаські прикордонники вже місяць обживаються у селі Амвросіївка, що на Донеччині. Поїхали, щоб пильнувати східні рубежі від російських окупантів. За цей час тут уже з'явилися свій район "Д", площа БТРівців і вулиця Зброярів. Про це йдеться у першому сюжеті нового циклу "ВІККА-НОВИН", що має назву "Наші на кордоні".

Ще місяць тому черкаські військові пильнували уявні кордони. Атаки загарбників відбивали лише на навчаннях. Тепер у повні бойовій готовності вони несуть службу на східних рубежах країни.

– Здебільшого в нас були стажування на західному кордоні. Це – Чопський, Мукачівський, Чернівецький прикордонні загони, – розповідає заступник начальника мотоманеврової групи з персоналу Василь Польовий.

Зараз же черкаські прикордонники живуть у наметовому містечку на сході. Від диверсантів окопалися та облаштували пункти сповіщення. Щоби тривожне очікування минало спокійніше – на Донеччині завели свої порядки.

– Зараз ми зайшли на таку місцину, яку наші прикордонники назвали "Площа БТРівців". Як бачите, спеціальні цифри – 70-80. У нас стоять тут два спеціальні бронетранспортери від навчального центру – БТР-80, БТР-70, – зазначає Василь Польовий.

Польовий табір помережили вулицями Зброярів, Автоботів. Є тут Кулеметна та навіть Гаврись-стріт на честь одного із прикордонників. У містечку і свій район "Д", як у Черкасах.

– Щоб мені було рідніше місце, де я перебуваю та проживаю, вирішили наклеїти "Район "Д". Так тепліше. Піднімає бойовий дух. Виходиш, читаєш. Ніби ти вдома. Ніби ти тут виріс, – з посмішкою говорить старший лейтенант Артем Гуляницький.

Живуть тут за своїм часом. Прикордонна доба починається о 20-ій. Щораз із гімну та підняття прапора. Військові в патрулі ходять щонайбільше на 10 годин.

Російські диверсанти поки перетнути кордон не намагалися, кажуть прикордонники. Але капостять: то телефони глушили, то електронні прилади з ладу виводили.

– Є певна напруженість. 10 діб прикордонників Росії не було на кордоні. Виходили інші формування. Особовий склад помічав безпілотні апарати. Потім прикордонники Росії повернулися. Вони нас бачать. Ми їх бачимо, – каже начальник Навчального центру Державної прикордонної служби України Ігор Момот.

А от місцеві жителі куди ворожіші. Прикордонники заважають їм переправляти контрабанду.

– Для того, щоб знизити цю напругу, ми щоденно проводимо круглі столи, зустрічі із громадськістю і в Амросіївці, і по всіх радах, – зазначає голова Амвросіївської РДА Сергій Колодій.

Наступний сюжет із циклу про "Наших на кордоні" можна буде побачити у "ВІККА-НОВИНАХ" о 19:00 та о 20:30. У ньому журналісти розкажуть про те, як живеться прикордонникам за сотні кілометрів від дому. Чи не мерзнуть та чи не голодують.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах сталася ДТП з маршруткою та автомобілем: постраждала 58-річна жінка

Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні у Черкасах близько 11:00 години на перехресті вулиць Сергія Амброса та Припортової. Постраждала 58-річна жінка...

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева. По суті, два рази на рік поміняти автошини – означає...

Цікаве:

Які переваги мають всесезонні шини 225/50 R17?

Сезонна заміна гуми — справа досить клопітка і недешева....

Ремонт iPhone: чи варто робити самостійно

Навіть такі дорогі та якісні гаджети, як iPhone, з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас