Цієї неділі лісівники України відзначатимуть своє професійне свято. Навіть у цей день вони відпочивати не збираються. Вони щодня доглядають за вже існуючими лісовими насадженнями та створюють нові. Лише за півроку в області стало на півтори тисячі гектарів лісу більше. Де ще на Черкащині незабаром з’являться зелені насадження – знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.
Микола Якович працює у Золотоніському лісовому господарстві водієм. У лісах трудиться ледве не вся його сім’я – аж п’ятеро синів.
Микола Плашенко, водій: «Один син на тракторі працює, два на пожежній станції, а два – по догляду за лісовими культурами».
Чоловік залюбки допомагає синові Сергію боротися з бур’янами в молодих лісових насадженнях. Бо ліс для нього – найбільше природне багатство. І за ним, переконаний Микола Плашенко, потрібно доглядати.
Поки в Деньгівському лісництві доглядають за молодим лісом, у Вільхівському створюють новий. Лісівники освоюють 30 гектарів нових земель, непридатних для ведення сільського господарства. Лісовирощування, – говорить Андрій Собченко, – процес важкий та надзвичайно відповідальний, а часу, як завжди, обмаль.
Потому лісничі дбайливо доглядатимуть молоді дерева. А вже за десять років, – говорять, – цю ділянку неможливо буде впізнати. Тут стоятиме могутній ліс.
Посадковий матеріал для нього лісівники Деньгівського лісництва вирощують власноруч. Лісничий Анатолій особисто перевіряє розсадник. Показує новачків – сіянці ялини блакитної. Працівники лісництва вперше заготовили її насіння та цьогоріч посіяли. Тепер дбайливо доглядають за примхливою рослиною.
Анатолій Ільченко, лісничий Денгівського лісництва: «В нас в поліетиленових пакетах зараз є 13 тисяч сіянців дубу, сосни звичайної – 6 тисяч. Крім того, черенкується 3-4 тисячі самшиту кожний рік, 2-3 тисячі ялівця козацького».
Ці сіянці – згодом поповнять лісовий фонд області. Бо в лісників є завдання: збільшити лісистість Черкащини з 16% – до 20.