Типовий обласний осередок політичної партії на Черкащині надактивний під час виборів та пасивний у так зване міжсезоння. Такого висновку дійшли черкаські експерти Комітету виборців України. КВУшники моніторили черкаські партійні організації впродовж року. У ході соціологічного дослідження вони створили фільм «Парт.com» та видали брошуру «Партійне життя як воно є… ». Які вони, партійні організації Черкащини – закриті для громадськості та неконтрольовані чи прозорі й відкриті до спілкування – знає Марина Лук’яненко.
У поле зору черкаських експертів КВУ потрапили 9 партійних організацій та відповідно 9 керівників – політиків місцевого рівня. Розвиток партійних організацій моніторили за такими показниками, як рівень висвітлення діяльності у регіональних ЗМІ та якість роботи громадських приймалень. Кінцевим етапом дослідження стало експертне опитування, у ході якого політологи, громадські діячі, держслужбовці, редактори та журналісти місцевих ЗМІ висловили своє бачення стану розвитку партійних осередків Черкащини.
Володимир Присяжнюк, координатор проекту «Моніторинг стану розвитку політичних партій Черкаської області»: «Найбільш прозорими партіями, на думку експертів, були БЮТ та СПУ, найменш прозорими комуністи і партія «Свобода»; найбільш активними у міжвиборчий період була УНП, у передвиборчий – БЮТ і Регіони, найменш активними – НУ, СПУ і «Свобода».
Презентував черкаський осередок Комітету виборців України й розроблений у ході дослідження сайт. На веб-сторінці «Не злим, тихим словом» згадуються депутати районних та обласної рад.
Оксана Колісник, експерт проекту «Моніторинг стану розвитку політичних партій Черкаської області»: «Проект з самого початку мав на увазі 5 найбільших рад. Однак це не значить, що ці списки закриті, вони можуть розширюватися, якщо на те є потреба».
Результати проведеного дослідження дозволять експертам розробити для партійних осередків рекомендації щодо вдосконалення їхньої роботи.