Солодкого життя не буде. Цукор із державного продовольчого резерву за низькими цінами вже закінчився, так і не встигнувши повноцінно з’явитися на ринках та у магазинах області. Нагадаємо, підприємствами області з Аграрного фонду України було отримано 1700 тонн цукру, а з Державного резерву 1120 тонн. Державний цукор область отримала відповідно до постанови Уряду, яка покликана стабілізувати ситуацію на внутрішньому ринку цукру. Дешевий цукор, замість радощів, приніс чимало проблем. Після виконання постанови Кабміну про стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку цукру черкаське ДП „Златодар” може залишитися зі збитками, – впевнений директор підприємства Володимир Лук’янець. А у Ватутіному реалізація дешевого цукру спричинила великі черги, переважно з людей похилого віку.
Солодке життя Черкащині тільки сниться. Дешевий цукор, хоч і виділили з держрезерву, скуштувати його вдалося не усім. Надто швидко він закінчився.
Не обійшлося в області і без черг та образ. Ось наприклад, на ДП «Златодар» побоюються, що після виконання кабмінівської постанови підприємство залишиться зі збитками у межах вісімдесяти – дев’яноста тисяч гривень. Таку ситуацію зумовили кілька факторів: по-перше, підприємство обмежили в ціні і дозволили закласти рентабельність на рівні лише двох %. По-друге, в ціну було закладено тільки транспортні послуги, натомість не було враховано витрат на тару і на роботу із розфасування цукру.
Володимир Лук’янець, директор ДП «Златодар»: «Суть держрезерву – це коли справді є потреба вийти на ринок і стримати ціну, а завдання зовсім інші – на випадок стихії, тоді все це повинно бути».
Нагадаємо, Кабінет міністрів дозволив Державному комітету з матеріального резерву реалізувати 28 тисяч тонн цукру для стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку. На „Златодар” було виділено 702 тонни цукру, 524 тонни – для реалізації в Київській області та 178 – в Черкаській області. Директор ДП “Златодар” зазначає, що більше цукру з Держрезерву Уряд, найімовірніше, не виділятиме. І взагалі, він наголошує, що такі цитую: «короткотермінові ін’єкції» влади вже не врятують від кризи, що склалася на ринку цукру» кінець цитати. Треба відновити посіви цукрового буряку і повернути області звання лідера. Адже раніше забезпечити Радянський Союз цим солодким задоволенням можна було лише силами Черкаської та Запорізької областей. Нині ж Україна вже скоро може перетворитися на країну завезеного цукру.
А от у обласному управлінні економіки іншої думки. Там запевняють: область цукром забезпечена стовідсотково.
Анатолій Костенко, управління економіки ОДА: «І навіть є ще з надлишком, ажіотаж навколо цукрової проблеми штучний».
Якщо ж порівняти цукрові потужності минулих років, то у 2008 році в області працювало 7 цукрових заводів, сьогодні – лише два, які навряд чи здатні забезпечити солодке життя Черкащини, а тим більше України.