Для забезпечення теплом Черкас під час блекаутів КП «Черкаситеплокомуненерго» впровадило багаторівневу систему резервування. Про це розповів директор підприємства Павло Карась в ефірі програми «Актуально з Волошиним» на телеканалі ВІККА.
За його словами, великі котельні мають п’ятирівневий захист: два джерела зовнішнього живлення, власна генерація, когенераційні установки та дизельні генератори. Малі котельні — трирівневий: основне живлення, акумуляторна станція (на 4 години), генератор.
«Ця система дозволяє забезпечити тепло навіть у разі повного блекауту. Обладнання працює незалежно від вимкнень світла — це наш принциповий підхід», — зазначив Карась.
Це вдалось завдяки міжнародній підтримці. З початку повномасштабної війни підприємство отримало понад 670 млн грн грантової допомоги. В Черкаси передано п’ять когенераційних установок від USAID (загальна вартість — близько 10 млн доларів), трансформатори, обладнання, сонячні панелі.
Місто бере участь у кількох міжнародних проєктах, зокрема з впровадження штучного інтелекту в управління теплом та активно співпрацюють з німецьким містом-побратимом Білефельд.
«Ми готові до будь-якого сценарію. І ми це довели», — підсумував керівник підприємства.