Дар’ї – 16, та вона вже волонтерка і художниця. Нині дівчина презентує першу авторську виставку. Більшість своїх творів Дар’я Сорокіна виконала у техніці Петриківського розпису. Повідомляє власний кореспондент ВІККА.
ДАР’Я СОРОКІНА, ХУДОЖНИЦЯ
Я передавала вже декілька таких гільз на волонтерство, також щомісяця частину свого заробітку я перераховую на підтримку Збройних Сил. А ще проводжу благодійні лотереї, з яких також гроші спрямовую на волонтерство.
Петриківський розпис юна мисткиня опанувала, відпочиваючи у бабусі в селі на Городищині. Саме там вона познайомилася зі вчителькою, яка й навчила її магії пензля.
МАРИНА СОРОКІНА, МАМА ХУДОЖНИЦІ
Даша ціле літо, щодня займалася саме петриківським розписом. Після цього почала самостійно опановувати цей напрям живопису.
Пані Марина каже, її донька Дар’я – працелюбна і наполеглива.
МАРИНА СОРОКІНА, МАМА ХУДОЖНИЦІ
Я дуже пишаюся. У нас така професійно продвинута молодь. Я іноді дивуюся її працездатності і наполегливості. Вона ображається, коли вчителі кажуть, що учням нема чим займатися крім саме навчання. Вона каже, мама, чому вчителі так кажуть, у нас дуже багато роботи, у на с багато інших захоплень.
Дар’я Сорокіна вже розмалювала багато виробів: це посуд, прикраси, і навіть поріг будинку та ціла автобусна зупинка.
Дар’я навчається у школі мистецтв. Першою її вчителькою в закладі стала Анна Олександрівна.
АННА АЛАБІНА, ВЧИТЕЛЬКА ШКОЛИ МИСТЕЦТВ ІМ. НАРБУТА
На цьому тижні ми відкрили дві персональні виставки наших учнів, якраз ці діти починали у мене. Це дуже приємно і важливо, що діти вже без нашої допомоги домовляються про виставку, її організовують.
Вищу освіту Дар’я планує здобувати у галузі психології. Та не виключає, що живопис буде частиною її діяльності.
АНЖЕЛА АЛЕКСАНОВА, ДИРЕКТОРКА ШКОЛИ МИСТЕЦТВ ІМ. НАРБУТА
Ви обрали вже собі професійний шлях психолога. Петриківський розпис – це буде додатковий бонус вашій професійній діяльності. Бо ви зможете займатися арт-терапією.
Андрій Станіславович із Дніпропетровщини, звідки й походить Петриківський розпис. Почувши про виставку, зізнається, не міг не прийти.
АНДРІЙ СТАНІСЛАВОВИЧ, ВІДВІДУВАЧ ВИСТАВКИ
Біля кожного твору я готовий стояти і хвилину і дві, і 5, і 10, надихаючись тим мистецтвом, яке споконвічно відображало прагнення тих жінок, які жили без чоловіків у тому зимівнику, зайняті важкою працею. Але вони мріяли потрапити у небесне царство, божий рай, і саме так вони його зображали.
Олеся Омельченко, Іван Дуда, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА