У Черкасах розвивають адаптивні види спорту. На базі МСК «Дніпро» діють різноманітні секції для людей з інвалідністю. Насамперед орієнтовані на демобілізованих ветеранів. Проце повідомляє власкор ВІККА.
Павло служив у війську з 2020 року. У бою під час повномасштабного вторгнення зазнав ампутації руки. Нині хлопець воротар у складі команди з амфутболу.
ПАВЛО ЖИЛІН, ВЕТЕРАН, ФУТБОЛІСТ
Це реабілітація, насамперед для нас, поранених. Хлопці, які вийшли з пекла, переживають важкі емоції. Тому треба чимось загрузить себе.
Голкіпер каже, спорт допомагає відновитися морально йому та його товаришам.
ПАВЛО ЖИЛІН, ВЕТЕРАН, ФУТБОЛІСТ
Приходимо з класним, драйвовим настроєм. Тут, поки граємо, кайфуємо.
Адаптивний клуб МСК «Дніпро» у Черкасах – один із переможців всеукраїнського конкурсу «Час діяти, Нестримні». На умовах співфінансування клуб отримав грантову підтримку у розмірі 400 тисяч гривень.
Нині тут займаються більш як 80 ветеранів війни та людей із інвалідністю. Працюють секції з ампфутболу, волейболу сидячи, настільний теніс, паверліфтинг, легка атлетика. На цьому у спортклубі не зупиняються: планують розвивати скандинавську ходьбу, греблю і плавання.
Керівник спортклубу Юрій Гончаров каже, найважливіше – привести ветерана на перше заняття.
ЮРІЙ ГОНЧАРОВ, ДИРЕКТОР МСК «ДНІПРО»
Пішов в управління соцзахисту, там як виявилося, повернути деяких хлопців до нормального життя уже неможливо було. Тому зараз ми десь через соціальні мережі, через телебачення, десь підходимо до хлопців на вулиці, спілкуємося, запрошуємо.
Необхідність розвивати адаптивні види спорту у громадах розуміють і в Міністерстві. Тому ініціативним у галузі спорту громадам забезпечують усю можливу підтримку. Зокрема, йдеться про підвищення кваліфікації тренерів.
ЛІДІЯ ЮЗВОВ, ДИРЕКТОРКА ДЕПАРТАМЕНТУ МАСОВОГО СПОРТУ МІНІСТЕРСТВА МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Ті тренери, які вже працюють у цій сфері, вони далеко не завжди психологічно готові працювати з визначеною категорією населення. Тому ми поставили собі задачу за короткий термін переорієнтувати цих уже діючих фахівців.
У Черкасах з ветеранами працює потужна команда фахівців, відзначає Юрій Гончаров. Каже, колектив за можливості буде здобувати нові компетенції для ще якіснішої роботи з особливими категоріями.
За створення центру реабілітації для ветеранів війни у Черкасах Черкаська громада отримала відзнаку від Міністерства молоді та спорту України, її вручив заступника Міністра молоді та спорту Сергій Тимофєєв.
АНАТОЛІЙ БОНДАРЕНКО, МІСЬКИЙ ГОЛОВА ЧЕРКАС
Якщо взяти цих людей, що вони пройшли, то, маю сказати, що це їхня віддушина, можливість проявити себе. Вони є прикладом для багатьох, як потрібно віддаватися справі і як потрібно перемагати.
Адаптивний спорт – це насамперед не про медалі, а про залучення до рухової активності та спілкування. На цьому наголошує заступник Міністра молоді та спорту.
СЕРГІЙ ТИМОФЄЄВ, ЗАСТУПНИК МІНІСТРА МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Зараз створено уже 80 адаптивних спортивних клубів по всій Україні. Я щиро дякую МХП-Громаді, я щиро дякую за співфінансування місцевим бюджетам. Тому що тут ми відпрацювали якісно, на високому рівні.
До слова, команда МСК «Дніпро» з АМП-футболу грає не лише для розваги. Хлопці прагнуть змагатися і перемагати. Скоро команда вирушить на триденні збори до Києва. Там будуть готуватися до подальших змагань. У цих зборах також візьмуть участь команди «Покрова» (Львів) та «Шахтар Сталеві» (Донецьк).