В одній із дев’ятоповерхівок, яка розташована в самому центрі міста, розгорівся скандал. Мешканці будинку виступають проти ломбарду, який нещодавно розмістили на першому поверсі. Все б нічого, кажуть люди, аби до цієї фінансової установи був окремий вхід. Проте клієнти приходять до ломбарду через загальний вхід. Це, на думку місцевих мешканців, суперечить усім нормам. Конфлікт між сусідами вивчали наші кореспонденти. Далі дивіться сюжет із циклу «По-сусідськи».
На головній вулиці Черкас – бул. Шевченка – перші поверхи будинків вже давно перетворилися на офіси, магазини та розважальні заклади. В одній із багатоповерхівок у самому центрі міста нещодавно з’явився ломбард. Утім, появі «нового сусіда» тут зовсім не радіють. Справа в тому, що клієнти входять до фінансової установи з двору через двері під’їзду. Це, за словами жителів, незаконно.
Марія Іванова, старша по будинку: «На тому боці в них клуб розваг. Цей же власник. А на цьому боці вони взяли лише кухню, прихватили незаконно ще й тамбур і зробили вихід у під’їзд».
Люди турбуються про свою власну безпеку. За їхніми словами, до будинку часто потрапляють сторонні люди. А серед клієнтів ломбарду чимало сумнівних осіб.
Георгій Іванович, мешканець будинку: «У нас здесь почта открытая и все такое. Посторонние люди, под видом того, что идут в ломбард, заходят».
Наявність спільного входу створює й інші проблеми.У ломбардників своя думка з цього приводу.
Руслан Прокубовський, засновник «Ломбард». Фінансова країна»: «У них проблема такая – отдельный вход им нужен. Но мы считаем, что мы собственники этого помещения и имеем право делать все, что хотим».
Люди такою відповіддю бізнесменів не задоволені.
Неля Іванівна, мешканка будинку: «Ми за те, щоб зробили окремий вихід і все. Ми хочемо спокою. Тут у нас і діти живуть, і люди похилого віку. Ми хочемо, щоб у нас був спокій».
Світлана, мешканка будинку: «Если сделают отдельный вход –у нас никаких претензий не будет».
Близько години власники ломбарду та мешканці будинку шукали компроміс.
Руслан Прокубовський, засновник «Ломбард». Фінансова країна»: «Мы пришли к тому мнению, что мы будем прислушиваться к мнению жителей этого подъезда. Будем с ними решать этот вопрос, который остался открытым».
Петро, мешканець будинку: «Він пообіцяв, що дослухається до нашої думки. Подивимося, що буде далі».
Вгамувати сусідські війни під силу муніципальним інспекторам, управлінню планування та архітектури, а також інспекції державно-архітектурного контролю. Роль «третейського судді» в цьому випадку виконав головний архітектор міста – Микола Упир.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Чорним по білому написано в державних будівельних нормах. Потрапляння в ці заклади по загальних сходах, які ведуть у житлові приміщення – категорично заборонені. Це має бути автономний вхід або входи, в тій кількості, які передбачені протипожежними нормами і чинним законодавством».
Розрубати цей «Гордіїв вузол» Микола Упир пообіцяв особисто.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Я готовий взяти особисту участь у вирішенні цього питання. Направити кваліфікованого фахівця нашого управління для вивчення ситуації».