В установах охорони здоров’я Черкаської області запроваджують альтернативні джерела опалення з метою економії. Загалом лікувальні заклади готові до опалювального сезону на 98 %. Про це інформують у прес-службі облдержадміністрації.
– Усі установи підготували пакети документів та подали заявки до Держенергонагляду на інспектування. Нині акти та паспорти готовності теплових господарств до роботи взимку отримали 48 медичних закладів області, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Анатолій Ситник.
За його словами, галузь охорони здоров’я області готова до опалювального сезону на 98 %.
– Враховуючи ситуацію в країні та зростання цін на газ, в установах вирішили запроваджувати альтернативні види опалення, що дозволить зекономити значні кошти, – наголосив директор департаменту. – Наразі вже переведено на негазове опалення 17 лікувально-профілактичних закладів області.
Також для економії ремонтують системи холодного і гарячого водопостачання, водовідведення, теплових мереж, котельні, бойлери, покрівлі, замінюють дерев’яні віконні блоки на металопластикові, утеплюють стіни тощо.
– В 11 медичних установах вже увімкнули опалення, серед яких: обласна лікарня, обласна дитяча лікарня, онкологічний диспансер, кардіологічний центр, обласний госпіталь для інвалідів війни тощо, – говорить Ситник.
Довідка:
В області 790 лікувально-профілактичних установ, з яких 88 мають централізоване опалення та 702 – автономне. З тих, що опалюються власними силами, працюють:
– на газовому паливі – 260 закладів (котельні, топочні);
– на твердому паливі – 321;
– на електроопаленні – 121.