Депутат Черкаської міської ради Руслан Зоря хоче дізнатися, хто з чиновників мерії має понести відповідальність за затягування процесу закупівлі військової амуніції. Міська рада два місяці тому спрямувала 1,6 млн грн на купівлю бронежилетів, шоломів, тепловізорів і навігаторів. Проте за цей час не було придбано жодної речі.
Як зазначає у Facebook Зоря, спеціальна депутатська комісія знаходила продавців бронежилетів, шоломів і навігаторів, проводила відстріли і готувала договори. Всі документи передавали до департаментів міськвиконкому. Однак деякі чиновники не підписували документи.
"Зрештою нам повідомили, що придбати шоломи та бронежилети за рахунок міського бюджету не можна. Мовляв, є роз’яснення Кабміну і державного казначейство. Причому просити роз’яснити ці пункти чиновники просили місяць тому. У нас іде війна. Кожен день на вагу золота. Чому не можна було вимагати дати відповідь за три чи чотири дні, а не чекати місяць? Ми б ще три тижні тому шукали вихід із ситуації. У мене складалося враження, що дехто просто саботував роботу", – зазначив Руслан Зоря.
За словами Зорі, до міськвиконкому звернулося шість військових підрозділів, які сумарно просять 879 бронежилетів та 999 шоломів.
"І коли мені кажуть, що на передовій усі забезпечені засобами захисту, то мені надійшов лист від ДУКу "Правий сектор", які зараз стоять в Донецькому аеропорту. Вони просять 60 бронежилетів. Там є і черкаські хлопці. Як ми дивитимемося в очі цим людям, коли вони повернуться з війни? Що ми їм пояснюватимемо? Що не придбали бронежилети, бо заборонили? Треба притягнути чиновників до відповідальності. Адже вони придумали цю схему, а через місяць просто взяли і сказали: "Не можемо". То може варто продумувати усі деталі відразу?" – резюмував депутат.