Столичний театр імені Лесі Українки, Києво-Печерська Лавра, Майдан Незалежності, Хрещатик тощо. Таким є екскурсійний маршрут Києвом для сільських вчителів. Віднині освітяни з найвіддаленіших сіл Черкащини можуть безкоштовно урізноманітнити свої вихідні. Ініціатором таких пізнавально-розважальних турів став народний депутат України Богдан Губський. Минулими вихідними за його сприяння у столиці погостювали вчителі із трьох сіл Драбівського району – Шрамківки, Кононівки та Вишневого. Своїми враженнями від побаченого вони ділилися з нашими кореспондентами.
Робота сільського вчителя не легка. Суцільні «уроки-зошити». А весь вільний час вони проводять, пораючись біля свого господарства. Нерідко, дістаючись до роботи, їм доводиться долати великі відстані. Так, у навчально-виховному комплексі, що в селі Вишневе, працює 5 вчителів і двоє вихователів дитячого садка. Вони – не місцеві. Від дому до роботи – 6 кілометрів. Життя за таким графіком, зізнаються, виснажує. Тому пропозицію народного депутата України Богдана Губського поїхати до Києва тут прийняли з радістю. Тим більше, що у програмі мандрівки були відвідини театру імені Лесі Українки та Києво-Печерської Лаври.
Наталія Білоха, директор НВК с. Вишневе: «Дуже вдячна за цю поїздку. Вона скрасила наші будні. Не часто нас вивозять у театр чи оперу. Як казав один мудрець: «Не хлебом единым».
Разом із освітянами з Вишневого з’їздили до столиці і їхні колеги із сусідньої Кононівки.
Віктор Згуровський, директор ЗОШ с. Кононівка: «Минулі вихідні – це було свято. Губський запропонував відвідати театр і Лавру. Колектив сприйняв це з ентузіазмом».
Світлана Олабин, учитель молодших класів ЗОШ с. Кононівка: «Такого ми раніше не бачили».
Зі столиці вчителі привезли чимало вражень і позитивних емоцій. Та й саму дорогу до Києва, говорять, використали з користю.
Світлана Олабин, учитель молодших класів ЗОШ с. Кононівка: «Ми обмінювалися думками, ділилися досвідом між собою».
Разом зі своїми педагогами в Києві побували й найкращі учні школи. 11-класниця Оксана Шаповал зізнається, що в театрі була вперше в житті.
Оксана Шаповал, учениця Кононівської ЗОШ: «Враження дуже позитивні, актор дуже добре грав».
На думку автора цього проекту Богдана Губського, вчителі повинні нести знання, а тому мають постійно розширювати власний світогляд. Культурний проект стартував нещодавно, а тому подорож до культурного та духовного центру нашої країни чекає на десятки освітян із найвіддаленіших сіл Черкащини.