Де в Черкасах платять більше? Які професії користуються популярністю? Журналісти ВІККА-Новин дослідили тенденції на місцевому ринку праці.
Максим за професією маркетолог. Звільнився напередодні війни. Довго не міг знайти роботу, тому звернувся до Центру зайнятості.
«Зареєструвався. Так як я черкащанин, мені легше було, не треба було якихось додаткових документів, але тим не менш зареєструвався, став на облік і через певний час допомогли знайти роботу», – розповідає Максим.
Майже півтори тисячі безробітних черкасців нині на обліку в міському Центрі зайнятості. Проте й пропозицій від роботодавців теж чимало. Директорка Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак зазначає: «Близько 800 роботодавців за період 11 місяців 2022 року оголосили про свою потребу. До Центру зайнятості надійшло близько 3600 актуальних вакансій. Для службовців їх 37%, для робітників більше 60% актуальних вакансій в базі данних».
Через війну змінився ринок праці. Стрімко зріс попит на робітничі професії. Для них збільшилася кількість пропозицій і заробітні плати.
«Найбільш оплачувальні вакансії, звісно вакансії робітничих професій. Є у нас в базі даних пропозиції роботи для токарів, фрезирувальників, швачок, електрогазозварників, електромонтерів, але ринок праці потребує і кваліфікованих лікарів, менеджерів, бухгалтерів», – додає Оксана Щербак.
Представникам таких професій пропонують в середньому 20 тисяч гривень. Експерти розповідають: чимало підприємств під час війни переїхали до Черкас. І потребують спеціалістів на свій рівень зарплат.
Директорка консалтингового агентства Ірина Кіркіна зазначає: “Очікуваний рівень заробітних плат, які люди привезли із тих регіонів, він звісно вже впливає на внутрішній ринок. І це ось така, поки не швидка, така середня заробітня плата поступово установлюється”
Найбільші заробітні плати пропонують і топ-менеджерам. Це близько 24 тисяч гривень. Проте таких пропозицій мало. Експерти додають: через війну порушилися ланцюги постачання, тому збільшився попит і на водіїв. А от для робітників креативної галузі навпаки – зменшилася кількість пропозицій.
«До війни не секрет дуже динамічно розвивалася креативна сфера бізнесу. Дизайнери, кулінари, маркетологи, рекламісти і так далі. Звичайно зараз на них менший попит. Ті ж юристи. Тобто це професії, пов’язані виключно із мирним життям», – розповідає Ірина Кіркіна.
Фінансові експерти зазначають: передбачити популярні професії майбутньго складно. Втім, є загальна динаміка, яка показує у яких сферах можна більше заробити. Зараз це технологічні професії.
«Є загальна динаміка, яка була до війни і продовжується після війни. Це перехід економіки на більш технологічні рейки, тобто це збільшення доданої вартості в тих секторах, які більш технологічні, а власне якщо в секторі більше доданої вартості, то люди які там працюють, більше заробляють», – розповідає фінансист Сергій Фурса.
Експерт розповідає: через падіння ВВП багато людей залишилися без роботи. Під час війни зменшилася й кількість інвестицій в Україну. Лише після закінчення війни – ситуація на ринку праці зміниться.
Приєднуйтеся до телекомпанії ВІККА:
Читайте новини на сайті: https://www.vikka.ua
Підписуйтеся на Telegram: https://t.me/vikka_news
Коментуйте в Facebook: https://www.facebook.com/TelekanalVIKKA
Дивіться в Instagram: https://www.instagram.com/vikka_tv