Черкаси – найкращі в Україні за станом ліфтів. У місті не працює лише один відсоток цього найбезпечнішого виду транспорту. Так стверджують міські чиновники. У середньому кожен житель міста проводить у ліфті три години на рік. Чи працюють підйомники у будинках міста реально, а не на словах, дізнавалась Анна Кучеренко.
Ліфт – місце відвертості. Тут подалі від зайвих очей молодь цілується, жінки – пудрять носики, педанти – протирають взуття. Більшість ліфтів – місця для переписки мешканців під’їзду. Їхні стіни обписані посланнями, побажаннями, зізнаннями. У Черкасах ліфтів понад тисячу двісті. Цього року тринадцять відсотків потрібно замінити новими. Владці стверджують: грошей не вистачає. Тому і вдаються лише до капітального ремонту. Він коштує майже вдесятеро
дешевше.
Петро Сороколєт, директор підприємства «Черкасиліфт»: «Как только выборы, так сразу начинают интересоваться. Кое-что дадут, но опять не в состояние их пустить в эксплуатацию».
У середньому кожен ремонт продовжує життя ліфта на чотири роки. Хоча за паспортом він може працювати не більше двадцяти п’яти. Один ліфт витримує два-три ремонти. Потім потрібно замінити новим.
Петро Сороколєт, директор підприємства «Черкасиліфт»: «В этом году 173 лифта подлежат капитальному ремонту. На сегодняшний день мы отремонтировали 65 лифтов на суму 1 млн. 708 тыс. 798 грн. И они