Ольга ─ переселенка з Донеччини. З початком повномасштабної війни жінка, як і мільйони українців, втратила роботу. До війни Ольга працювала на підприємстві «Артемсіль». По приїзду до Черкас ─ відразу звернулась до Центру зайнятості. Уже через тиждень пошуків Ольга пішла працювати на місцеве підприємство.
«Відпрацювала у цеху укладальником-пакувальником хліба 3 цеху і потім по моїй кваліфікації мені запропонували роботу у виробничо-технологічній лабораторії. Наразі де я й працюю», ─ розповідає Ольга Бельчич.
Вона є вузьконаправленим спеціалістом. У «Артемсілі» Ольга працювала керівником відділу якості стандартизації та сертифікації. Через це, пояснює, у неї й виникли певні труднощі під час пошуку роботи: «У цьому регіоні відсутні такі пропозиції із об’єктивних причин. Там була більше гірно-видобувна промисловість розвинута, надра. А тут тільки такі заводи, які харчові підприємства».
У Черкаському центру зайнятості повідомляють: нині у області близько чотирьох тисяч безробітних. Це на 10 % більше, ніж торік. Пошукачів більше, ніж вакансій.
«3172 вакансії актуальні на ринку праці міста. Це 70% до надходжжень вакансій минулого року, але є позитивна тенденція, щодо кількості збільшення даних вакансій і останні 2 місяці: літній і перший осінній – кількісно вакансії збільшуються», ─ повідомляє директорка Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.
Нині найбільш затребуваними є робітничі професії: токарі, фрезирувальники та швачки. У бюджетній сфері це викладачі, методисти та медики. Проте їм пропонують меншу заробітну плату. Багато пропозицій і для спеціалістів у сфері продажів, кажуть фахівці.
«Продавці, касири, адміністратори торгових залів, а також спеціалісти сфери продажу, які безпосередньо працюють з клієнтами. Затребувані спеціалісти у транспорт та логістику, тобто водії логісти, представники складів», ─ розповіла експертка ринку праці Руслана Березівська.
Експерти кажуть: найбільшу заробітню плату пропонують спеціалістам у сфері IT, менеджменту та консалтингу. Також нещодавно високооплачуваними стали професії у сфері закупівель.
Оксана Щербак розповідає: «Високий рівень заробітної плати пропонують кваліфікованим фахівцям різних галузей: токар-фрезирувальник ─ понад 20 000 грн заробітної плати, інженер – 18 000».
Для студентів і спеціалістів, які лише починають свій кар’єрний шлях, пропонують найменші заробітні плати. Для них пропозицій багато, тому що роботодавці намагаються економити. Вони беруть на роботу початківців без досвіду і навчають. Та, відповідно, платять менше.
«Також невисокі заробітні плати зберігаються для домашнього персоналу і для них вакансій теж досить мало. У сфері хорека теж невисокі зарплати. Тобто офіціантам, працівникам в готелях, в ресторанах пропонують до 14 тис грн», ─ додає Руслана Березівська.