Допомога постраждалим журналістам, підвищення кваліфікації працівників преси, а також роздержавлення засобів масової інформації – такі цілі ставить перед собою виконуючий обов’язки голови Національної спілки журналістів України черкащанин Сергій Томіленко. Про свої плани на новій посаді він розповів у коментарі кореспондентові vikka.ua.
За словами Сергія Антоновича, вже скоро Національна спілка журналістів України разом із партнерами створить Центр допомоги постраждалим журналістам. Завданнями Центру буде не лише моніторинг інцидентів, унаслідок яких постраждали працівники ЗМІ, а й фінансова допомога їм. Для цього міжнародні журналістські організації вже готові надати 3 тисячі доларів і 7 тисяч євро.
– На сьогодні вже зафіксовано більше 300 випадків. Центр допомоги постраждалим журналістам буде виплачувати кошти на лікування, а також на компенсацію обладнання, – пообіцяв Томіленко.
Ще одним завданням, що ставить перед собою новий очільник НСЖУ, є підвищення кваліфікації працівників ЗМІ.
– Потреба проведення навчальних семінарів, підвищення кваліфікації журналістів не зникає. На сьогодні ринок преси є вимогливим, вижити в таких умовах можуть лише журналісти, які швидко пристосовуються, конкуруючи високою професійністю. Зокрема, цьогоріч ми плануємо запровадити Школу фінансової журналістики (де можна було б навчитися, як професійно, доступно писати для аудиторії про фінанси, ринки), – розповів про плани новий голова Національної спілки журналістів.
Також у НСЖУ сподіваюся на ухвалення законодавства щодо роздержавлення ЗМІ. Томіленко нагадав, що цей закон влада не може ухвалити вже 15 років, та висловив сподівання, що нова влада – “вчорашня опозиція” – сприятиме ухваленню потрібного закону.
– Дуже важливо, щоб унаслідок роздержавлення комунальні ЗМІ перейшли не до рук політичних ділків, а до професійних журналістів, які в інтересах місцевих громад продовжували б видавати приватні або суспільні газети, – підкреслив Сергій Антонович.
На переконання Томіленка, призначення голови НСЖУ на посаду очільника Держкомтелерадіо є визнанням авторитету Національної спілки і новою владою, і медіаспільнотою.
Як відомо, обов’язки голови НСЖУ Сергій Томіленко почав виконувати відповідно до Статуту Спілки через призначення Олега Наливайка на посаду очільника Державного комітету з телебачення та радіомовлення.