Оксана Поступак із Черкащини разом із майже півсотнею майстринь зі всієї України виготовляють вишиванки для українських військових. Почалося все із замовлення сорочки для подруги пані Оксани, яка служить в ССО. Обереговий одяг вишивають із молитвою і думками вдячності. Повідомляє власкор ВІККА.
Вишита сорочка з особливим орнаментом призначена для українського військового. Це лише одна із багатьох, яку виготовили в рамках проекту «Сорочка для захисника». Почалась ініціатива із подруги пані Оксани, яка служить у силах спецпризначення. Захисниця замовила для себе бойову вишиванку. Майстриня ж вирішила, що такі сорочки мають бути в усього загону. На заклик відгукнулися близько тридцяти вишивальниць із усієї України.
ОКСАНА ПОСТУПАК, ВИШИВАЛЬНИЦЯ:
«Є дівчина, яка пережила окупацію в Чернігові і наразі приєдналася до нашого проекту і збирається вишивати сорочку. Вона дуже просила знайти захисника, який був у її місті. Захисник знайшовся».
Зараз у проекті залучені майже п’ятдесят вишивальниць та кравчинь: зі Львівщини, Волині, Сумщини, Чернігівщини та інших областей. Працюють безкоштовно. Гроші витрачають лише на закупку матеріалів. Перші викройки для загону спецпризначенців робили майстрині зі Львова.
ОКСАНА ПОСТУПАК, ВИШИВАЛЬНИЦЯ:
«Вони за одну ніч розкроїли ці сорочки і на наступний день відправили майстриням вже по всій Україні, щоб можна було вишивати».
Більшість вишиванок мають бойове призначення. Майстрині готували одяг на щодень. Сорочки міцні, комфортні і вдало поєднуються з камуфляжем.
ОКСАНА ПОСТУПАК, ВИШИВАЛЬНИЦЯ:
«Мала бути досить цупка тканина, щоб вона не пошкодилася, якщо на неї вдягнути бронік. Якщо взяти зброю».
Дехто із військових попросив для себе сорочку з білої тканини – для урочистих подій. Іще одне часте побажання – узори, які служитимуть оберегами. Тому вишивальниці ретельно добирають техніки й орнаменти.
ОКСАНА ПОСТУПАК, ВИШИВАЛЬНИЦЯ:
«І в моєму проекті є вишиванки, які вишиваються на білому полотні. Тому що військові попросили. Кажуть «ні, я не хочу темну, мені будь ласка світлу». Окей, не проблема».
За словами керівниці проекту, робота над сорочками-оберегами потребує багато душевної сили й зосередженості.
ОКСАНА ПОСТУПАК, ВИШИВАЛЬНИЦЯ:
«Оберіг, який має захищати воїна, який захищає нас. Вишивається з молитвою, багато дівчат ходили в церкву і просили благословення».
Читайте також: