Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Михайло Наєнко, уродженець Гуляйполя, що на Черкащині, закликає перейменувати Катеринопіль, який нині належить до Звенигородського району, на Калниболота. Він пропонує повернути місту історичну назву, інформує сайт «Вісті Черкащини».
Таку думку Наєнко відстоює давно. Зі слів професора, селище назване на честь російської імператриці Катерини ІІ.
«Від імені «Екатерины» смт Катеринопіль повинне відмовитись якнайшвидше, – зауважує Михайло Кузьмович. – Йому, в установленому порядку, слід повернути його історичну назву «Калниболота».
Подає Михайло Наєнко й етимологію цього топоніма. З його слів, походження назви «Калниболота» науковцями достеменно встановлене. Вона суто слов’янська. «Калничити» відповідає часто вживаному сьогодні слову «штукатурити», а «болото» – це рідка речовина, якою «штукатурять» («укалничують») будь-яку поверхню. Такою речовиною могло бути не тільки всім відоме «болото», а й, наприклад, «шліхта» – клейкий розчин з житнього борошна, крохмалю та мила, яким просочують основу тканини майбутнього полотна для надання їй міцності й гладкості. Такою ж «шліхтою» ще донедавна «укалничували» верхню частину солом’яної покрівлі хат, яка внаслідок цього ставала більш стійкою під час дощів та іншої негоди.
Нагадаємо, що нині триває проецс перейменування міста Ватутіно. У Ватутіному на Черкащині тривають дискусії щодо обрання нової назви міста. Чим більше триває обговорення, тим більше містяни заходять у глухий кут.