Без знаків та розмітки. Такими залишається чимало пішохідних переходів. Перед новим навчальним роком працівники ДАІ перевіряють безпечність дороги до навчальних закладів. З початку року в місті сталося 22 ДТП за участю дітей. Чи приведуть до ладу дороги поблизу черкаських шкіл – дивіться у сюжеті далі.
Самостійно зорієнтуватися на дорозі дітлахам, особливо першачкам, непросто. Надто, якщо на пішохідному переході, крім знаку, більше нічого немає. Так, як, наприклад, біля школи № 14 по вулиці Пацаєва. На думку даішників, тут і «лежачі поліцейські» не завадили б. Адже дорога об’їзна. Вантажівкам загальмувати складно. Біля десятої школи на проспекті Хіміків ситуація аналогічна. Утім, рух транспорту тут інтенсивніший.
Ірина Гришко, кореспондент: «По вулиці Петровського біля 25 школи взагалі відсутні будь-які знаки, а також дорожня розмітка, яка б попереджала про рух дітей».
Учні уважні на дорозі.
Женя, учень школи: «Дивимося, чи немає машин. Тут машин майже немає».
Ярослав, учень школи: «Я дивлюся направо/наліво і переходжу дорогу».
Відсутність пішохідної «зебри» хлопчаків особливо не турбує. Проте з нею було б безпечніше.
Женя, учень школи: «Краще, якби були, тоді легше переходити дорогу».
Продовжить тему забезпечення доріг пішохідними розмітками гість студії – Олексій Леонов, начальник управління вуличної інфраструктури, транспорту та зв’язку Черкаського міськвиконкому.