Невдовзі ця сітки перетвориться на так звані костюми-невидимки. В рамках проекту «Черкаська мавка». Тут шиють кікімори для бійців збройних сил, аби ті ставали невидимими для ворога.
До війни Наталка розробляла костюми для акторів театру. Нині, як і більшість українців, наближає нашу спільну Перемогу. Як і в мирний час до справи підходить творчо. Хоче щоб і на полі бою наші вояки, на відміну від окупанта, мали стильний вигляд. У її творчому доробку відразу 4 види кікімор
Наталка Ридванецька, художник з костюмів:
“Накидки, також у нас є. одна плететься конкретно для людини, раніше була така практика у нашого батальйону – замовляли такі костюми зшиті, готові до заплітання. Куртка заплітається, є ще замовлення на болеро, зовсім тільки рукава і капюшони і ну зараз найбільше плетемо і готові поїхали – це фраки, перед коротший – спинка довша”.
Працювати з таким матеріалом не просто. Виконанню одного завдання можна присвятити цілий день. Маргарита каже: за мету поставила виготовляти не просто балахони, а якісні костюми.
Колір та візерунки кікімор можуть бути різними. Все залежить від того, де дислокується військовий підрозділ, який їх замовив.
З турботою про бійців, у кожному костюмі є потайна кишеня. Кажуть, то для янголів
Ірина Апілат, координаторка ГО «Наш батальйон»
“Були і фотографії, найкрутіший відео звіт, коли я навіть знаючи цю роботу, дивилася на відео – і просто горбики серед лісу і те що я подумала, що тут лежать хлопці у наших кікіморах – виявилося звичайним горбиком, а геть інші поповзли до нас”.
Готові кікімори майстрині одягають спочатку на себе. Перевіряють на зручність
Для виготовлення кікімор потрібні тканина- піксель, сітки та фурнітура. Вони зараз дефіцитні. Також, не вистачає робочих рук і у підрозділі «Черкаських мавок» з радістю приймають кожне поповнення.
Читайте також:
Французькі містечка допомагають Черкасам (ВІДЕО)