Уже за два дні спати будемо на годину менше. Українці переходять на літній час. Такі годинникові маніпуляції, кажуть лікарі, загрожують стресом і погіршенням здоров’я. Як уберегтися – Олена Берестенко.
У цьому годинниковому царстві – до півтисячі хронометрів. Літній час тут вимушено ігнорують. Бо стрілки годинників довелося б переводити у десяток рук.
Продавець-консультант магазину: «Я не знаю, как в других магазинах, но мы не переводим часы. Нет смысла в этом».
Ігнорують перехід на літній час і в черкаському звіринці. Тут годинник один – біологічний. Людська суєта звірям ні до чого.
Євгеній Ван, директор Черкаського зоопарку: «Животные живут немного в другом измерении, в нашем понимании. Например, муха во взрослом состоянии живет лишь несколько недель».
Від зміни часового режиму не страждає і меню тварин. Що годують їх пізніше, ті не відчувають. Бо і так увесь час на вимушеній дієті.
Євгеній Ван, директор Черкаського зоопарку: «У них есть и так называемые голодные дни – когда мы не даем вообще никакого корма. Есть дни, когда мы даем так называемые живые корма».
У людей усе куди складніше. Аби пережити годинникові маніпуляції, лікарі радять поберегтися. Спростити меню та налагодити сон.
Олена Тополенко, завідувачка ендокринологічного відділення Першої міської лікарні Черкас: «Желательно перейти на более здоровую пищу, не нагружать организм алкоголем и не кушать «тяжелые» продукты».
У перехідний період у групі ризику – пенсіонери та недужі. Бо перелаштовується робота всього організму. Найбільше потерпає серце.
Олена Тополенко, завідувачка ендокринологічного відділення Першої міської лікарні Черкас: «В утренние часы активно работает эндокринная система, выделяются гормоны стресса. Как правило, утром и случаются инсульты и инфаркты».
Аби призвичаїтись, медики радять змінювати режим дня, не зволікаючи. Слід засинати та прокидатися хоча б на півгодини раніше.