Вершкове масло – смачний і корисний продукт, але тільки в тому разі, якщо він зроблений із натуральних продуктів. Але потрібно зазначити, що дуже часто в Україні недобросовісні виробники підробляють масло та молочні продукти, цим наражають на небезпеку здоров’я мільйонів людей, які його купують. Інформують на OBOZREVATEL.
Варто зазначити, що 2 грудня внаслідок відбору та перевірки зразків масла у навчальних закладах виявили фальсифікат. Як виявилося, у продукції з етикеткою ТОВ «Богодухівський молзавод» використовували рослинні жири, які категорично заборонені під час виробництва вершкового масла.
Експертка з якості м’ясо-молочної продукції Оксана Прокопенко розповіла в ефірі «Сніданок з 1+1», як вибрати безпечне та якісне вершкове масло замість фальсифікату (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).
Ціна
«Фальсифікат не може мати високу ціну, а справжній хороший продукт буде за ціною – дорогий, адже якщо його роблять з молока – воно не може бути дешевим», – зазначила експертка.
ДСТУ
Вершкове масло, яке було зроблене з натурального молока, завжди має значок – ДСТУ 4399.
«Якщо ви побачите – ДСТУ 4495 – це продукт із рослинними жирами», – пояснила експертка.
Запах
Натуральне масло має дуже прийнятний молочний запах, без зайвих домішок.
Колір
Масло, яка було зроблена з натурального молока, не може бути занадто білого або навпаки насиченого жовтого кольору. Воно завжди приємного молочного кольору.
Структура
Натуральне, справжнє масло кришиться, замерзає за 5 градусів, а продукт, який містить рослинні жири, навіть за низьких температур буде м’яким, еластичним.
«Можна перевірити масло навіть на дотик, натуральне буде твердим, а неякісне – м’яким. А також можна кинути шматочок масла в окріп, фальсифікат матиме неприємний кислий запах, а натуральне – приємний вершковий», – підсумувала експертка.
Як повідомляла раніше vikka.ua, квашена капуста може завдати шкоди організму: кому категорично не можна їсти