На Черкащині до кінця року затвердять Регіональний план управління відходами до 2030 року. Таке доручення під час сьогоднішньої колегії ОДА дав очільник області Олександр Скічко.
– Вирішення питання покращення стану поводження з відходами в області неможливе без спільних зусиль органів виконавчої влади, правоохоронних і контролюючих органів, а головне – органів місцевого самоврядування, які ухвалюють рішення про поводження з відходами на підпорядкованих територіях, – заявив голова ОДА.
Він також звернувся до голів територіальних громад із проханням розібратися зі стихійними смітниками на територіях ОТГ, а також вжити заходів щодо впровадження роздільного збирання небезпечних і вторинних відходів від населення.
Натомість начальниця Управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева повідомила, що Черкащина посідає 12 місце за обсягом утворених відходів в Україні. Щороку область виробляє близько 300 тисяч тонн сміття, які захоронюють на полігонах і сміттєзвалищах.
– Із 21 лише 8 міських полігонів побудовані згідно з проєктом. Це полігони твердих побутових відходів таких міст: Черкаси, Ватутіне, Кам’янка, Монастирище, Сміла, Тальне, Чигирин, Чорнобай. Інші полігони функціонують без проєктів будівництва та мають ймовірний вплив на ґрунти, атмосферу, підземні і поверхневі води, – констатувала посадовиця.
За її словами, сміттєпереробні заводи в області відсутні, а полігони перевантажені.
Голова Черкаської ОДА ініціював збір даних у населених пунктах області щодо морфології та кількості відходів. На переконання Олександра Скічка, це дасть можливість у подальшому знайти інвестора для реалізації проєкту з будівництва сміттєпереробного заводу в області.