Популяризували українську історію та культуру. Минулих вихідних у селі Легедзине, що на Тальнівщині, відбулося свято «Трипільська толока». Біля тамтешнього музею учасники свята будували давнє житло трипільців, облаштовували його та й самі вимазувалися у глині.
Замазатися глиною заради історії. У селі Легедзине Тальнівського району знову зібралися люди з усіх куточків країни. Щоби посмакувати фірмового борщу та розмалювати трипільські хати стародавніми малюнками. Для цього, як і наші пращури, вони вступили у глину та взяли в руки мотані з льону пензлі.
Владислав Чабанюк, директор музею «Трипільська культура»: «Якщо в перші роки, пам’ятаєте, ми просто страшенно нароблялися, рятуючи трипільське житло від того, що воно має зруйнуватися, то зараз ми проводимо просто музейне свято, що популяризує трипільську культуру, популяризує один фз найцікавіших давніх пластів нашої історії».
Поруч із дорослими працювали і діти. Вони із захопленням місили глину та розмальовували нею стіни, людей та себе.
Софія Білобжицька, учасниця свята: «Ми вперше! Дуже подобається атмосфера. Ми тут уже і мазали стіну, і розмальовуємо. Нам сказали не заходити за білу лінію, і ми стараємося не заходити».
Поки і малі, і дорослі працювали над оселею трипільців, шеф-кухар Тетяна Бабич готувала фірмову страву – сто літрів борщу по-легедзинськи. Деякі гості навіть захотіли повернутися із своїх квартир до стародавнього житла.
Даша Боровик, учасниця свята: «Дуже приємно, приємно глиною обмазатися, будувати приємно, хочеться собі таку хатку, бо вона тепла та затишна».
У «Трипільській толоці» взяли участь близько 250 осіб.