Перший карантинний Рош га-Шана зафіксував рік тому український фотограф-документаліст Ігор Єфімов. Незвично пусті, пропахлі дезінфекцією уманські вулиці у ці знакові для хасидів дні стали однією з важливих сторінок пандемічної історії. Фоторепортаж опублікований на сайті reporters.media.
«Українці реагують на хасидів дуже по-різному. Ті, хто займаються бізнесом і заробляють на них, — дуже добре. Ті, хто просто живуть поруч, — м’яко кажучи, їх не сприймають. Але за межами Умані тобі вже важко уявити, що в місто приїхали десятки тисяч хасидів.
У мене виникло відчуття, ніби я десь в Ізраїлі, і це був цікавий досвід. У Торі написано, що в ці дні юдеї мають радіти, — і вони справді радіють як малі діти — танцюють і сміються без алкоголю. Для нас це трохи незвично» – зазначив фотограф Ігор Єфімов.
Нагадаємо, Рош га-Шана — новий рік усіх, хто сповідує юдаїзм. Щороку на це свято до Умані з’їжджаються євреї з усього світу. Брацлавські хасиди — послідовники однієї з гілок хасидського юдаїзму — здійснюють паломництво до могили свого лідера праведника Нахмана Брацлавського в Умані.
Зазвичай на святкування Рош га-Шана до міста приїжджає від 30-ти до 50 тисяч паломників з різних країн. Втім, минулоріч через пандемію їхня кількість зменшилася вдесятеро, тому цього року, аби уникнути проблем через карантинні обмеження, хасиди стали з’їжджатися на Черкащину за місяць до свята.
Як повідомляла vikka.ua, на паломництво в Умані витратили 10 млн гривень.