Тріал по-черкаськи. Відчайдухи на залізних конях або просто самогубці – так у Черкасах називають спортсменів-тріалістів. За останні роки серед черкаської молоді такий вид спорту, як велотріал, набув неабиякої популярності. Виконання низки екстремальних стрибків на велосипеді без сідла – ось головне завдання тріалу. Про черкаських підкорювачів залізних коней – Вікторія Хамаза.
Ні сніг, ні дощ, ні холод, ні спека – ніщо не стане на заваді справжньому тріалісту. Живий доказ цьому Євгеній Панасюк. Хлопець займається велотріалом близько семи років і є одним із провідних тріалістів нашого міста.
Євгеній Панасюк, тріаліст: «З дитинства полюбляв велосипеди. У десятому класі вперше побачив, як наші тріалісти освоювали цей спорт. Спочатку в мене був звичайний велосипед, тому знімав сідло, щоб воно не заважало виконувати деякі елементи велотріалу. Потім поступово я став його «апгрейдити».
Незважаючи на те, що в Черкасах тріал – молодий вид спорту, завдяки Євгенію про нього знає ледь не все місто. Зусиллями хлопця та його друзів у минулому році в нашому місті провели перші всеукраїнські змагання з велотріалу, на які завітали спортсмени з усіх куточків країни.
Євгеній Панасюк, тріаліст: «Ми зробили ці змагання щорічними. У цьому році будуть проведені ще одні змагання з велотріалу, і, я думаю, що вже збереться набагато більше учасників».
Аби мати можливість допомогти іншим тріалістам, хлопець навіть організував власну справу.
Євгеній Панасюк, тріаліст: «Зараз у мене є власна організація, яка має назву «Monster Bikes» з велотріалу. У нас є своя команда, хлопці в ній із інших міст. Вони представляють цю організацію. Є можливість надавати хлопцям-спортсменам шанс підзаробити цим видом спорту. Найкраща робота – це гарно оплачуване хобі».
Проте лише справжні відчайдухи лишаються в цьому спорті. Адже тріал – екстремальне заняття. Іноді травм просто не уникнути.
Юрій Гончаренко, тріаліст: «Мені дуже подобається тріал, хотів би ним займатися. Але після того, як зламав руку, більше не хочу ризикувати. Але мені дуже це подобається».
Батьки Євгенія на його заняття велотріалом реагують спокійно. Навіть отримані ним травми не змусили їх заборонити хлопцю займатися цим спортом.
Галина Панасюк, мама тріаліста: «Ми спочатку не розуміли, що це таке. Коли він казав, що хоче такий велосипед, я йому жартома сказала, щоб сам заробив купив. Він відповів, що купить. 9-10 клас Женя ходив на будівництво, заробив гроші і купив цей велосипед».
За словами пані Галини, успіхом сина у спорті вона завдячує шкільному вчителю фізкультури Василю Савушкіну. Нині, окрім тріалу, хлопець займається не менш екстремальним видом спорту – кудо.
Галина Панасюк, мама тріаліста: «Одного разу наш Євгеній зібрався кудись їхати. Сказав, що на тренування. У другій половині дня відчиняються двері – звучить український марш. Заходить наш Євгеній із кубком і медаллю. Зайняв 1 місце в категорії «Б» чемпіонату Черкаської області з кудо».
У планах Євгенія – побудувати найближчим часом майданчик для занять велотріалом. У цьому, за словами хлопця, йому має допомогти директор «Палацу молоді» Ольга Сисоєва. А поки що хлопець продовжує опановувати мистецтво велотріалу та здобувати нові нагороди.