Інтернетизація бібліотек охопила Черкащину. Свого зіркового часу дочекалась і обласна дитяча читальня. Відтепер її відвідувачі мають безкоштовний доступ до всесвітньої павутини. Діти опановують веб-ресурси й удосконалюють комп’ютерну грамотність. Про освітній прогрес – Олена Берестенко.
11-річний Євген нерідко готується до уроків у бібліотеці. Відтепер хлопець буде озброюватись не лише книжками, а й інтернетом.
Євген Грипак, школяр: «Ми можемо читати там твори, біографії письменників. Словом, дізнаватися з інтернету багато нового».
Комп’ютерною технікою читальну забезпечили в рамках програми «Бібліоміст». Це – спільний проект Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації.
Юрій Миргород, регіональний представник програми «Бібліоміст»: «На Черкащині комп’ютеризовано 111 бібліотек. Ці бібліотеки отримали 303 комп’ютери разом із супутньою технікою – принтерами та мережевим обладнанням. Усі комп’ютери оснащені ліцензійним програмним забезпеченням».
Щодня до читальні приходить до трьох сотень дітей, кажуть у бібліотеці. Завдяки відкриттю інтернет-центру, діти зможуть удосконалювати і знання, і комп’ютерну грамотність загалом.
Лідія Ушакова, директор Черкаської обласної бібліотеки для дітей: «Завдяки одержаному гранту, ми значно розширюємо спектр своїх послуг і стаємо сучасним центром інформації та дозвілля».
Обласна дитяча читальня має 25 тисяч зареєстрованих користувачів. Серед них і діти з особливими потребами.