Десятки років виснажливої, невтомної праці, недоспані ночі. Та заробленої подяки від держави ледь на хліб вистачає. Повсюди у трударів одна і та ж біда: мізерна пенсія і просто образлива «зрівнялівка». Катерина Миколаївна різноробочою пропрацювала майже півстоліття.
Катерина Труба, пенсіонерка, дитина війни, с. Кедина Гора, Золотоніський р-н: «Гріх казати.. 1100 гривень. У мене 40 років. Правду оце Володимирович казав, що несправедливо. У мене – 20, а у вас – 40, а однаково платять. То хіба це справедливо?! От і моя сестра 40 років проробила, а має невелику пенсію».
Марія Хоменко, пенсіонерка, с. Михайлівка, Канівський р-н: «Мій чоловік – чорнобилець і дитина війни. Оце всі в мене папери. За ці папери нам ніхто не копієчки не дав. Обдурили нас. І на сьогодні пенсія мала, дуже низька. Обоє хворі, тільки по лікарнях і ходимо. А на нас ніхто не дивиться. Думали, що таки в Пенсійному фонді нам обіцяли, що дадуть по 1000. Поки були там, то обіцяли, а як вийшли, то про нас забули».
Лідія Миколаївна, пенсіонерка, с. Байбузи, Черкаський р-н: «Я – ветеран війни. Я проходила всі суди, не дають мені ні копійки. І таких нас дуже багато».
Влада декларує поліпшення соціальних стандартів, та на селі люди цього так і не відчули. На кожній зустрічі пенсіонери нарікають народному депутату України Богдану Губському на злиденне життя. І критикують пенсійну реформу.
Богдан Губський, кандидат у народні депутати України по виборчому округу №197: «Спілкуючись із людьми, я ще більше переконався, що сьогоднішня система нарахування пенсій є несправедливою. Ті люди, які пропрацювали на державу більше, ніж 15-20 років, отримують пенсію близько 1000 гривень, тобто таку ж, як і ті, хто пропрацював мало. Я вважаю, що потрібно зробити 2500 гривень, як мінімум, для тих, хто працював 15-20 і більше років. І це буде справедливо. Я цього доб’юся! Крім того, я доб’юся, щоб всі пільги виконувалися в повному обсязі для ветеранів, пенсіонерів, дітей війни та інших категорій малозабезпечених».