Новини на ВІККАВіККА-новиниСезон тихого полювання: грибники штурмують ліси

Сезон тихого полювання: грибники штурмують ліси

-

- Advertisment -

Сезон тихого полювання. У пошуках диких ласощів грибники розпочали масовий штурм лісів. Більшість із них несе впольовані гриби на місцеві базари. Черкащани ж купують осінні ласощі, не замислюючись про свою безпеку. Та часто забувають про те, що деякі гриби можна їсти тільки один раз. Про тонкощі тихого полювання по-черкаськи розповість Вікторія Хамаза.

Галина Сергіївна понад 15 років продає гриби на Центральному базарі. Привозить їх із Чигиринського району. Продавчиню вже знають і довіряють їй. Від покупців відбою немає.

Галина Кириченко, продавчиня грибів: «Діти збирають грибочки білі, маслюки, зеленухи та польські. У нас є ще там якісь і червоні, і руді, і коричневі, але тих грибів діти не беруть. Ми беремо ці кожен рік, я уже 15 років торгую. Кожен рік на базарі. Білий гриб найкраще беруть, бо він же найсмачніший. І зеленушку беруть зараз на засолку, опеньки, але в нашому лісі їх немає».

Жінка запевняє, що гриби можна купувати лише в перевірених людей. Як доказ, демонструє папірець із висновком лабораторії.

Галина Кириченко, продавчиня грибів: «А як же! Обов’язково лабораторія! Проходимо лабораторію кожен день. Як дівчата не прийшли, то сама беру».

Незважаючи на широкий асортимент осінніх ласощів, Галина Павлівна наголошує, що брати потрібно лише ті, в яких впевнені. Сьогодні ж у кошиках більшості збирачів – лисички, маслюки, сироїжки та білі гриби. Однак фахівці застерігають: у гонитві за збиранням грибного врожаю головне – не помилитися.

Олександр Спрягайло, біолог: «Я порадив би людям, які йдуть на тихе полювання, обов’язково або брати з собою знавця, який уже брав ці гриби, або ж самому докладно все це повивчати. І як тільки є хоч крапля сумніву, то, звісно, не брати. Тому дуже багато навіть їстівних, на перший погляд, грибів можуть бути отруйними та належати до зовсім іншого виду. А тому спричинити смертельне отруєння».

Також варто бути обачними під час приготування грибів.

Олександр Спрягайло, біолог: «Дуже поширеною думкою є, що правильно приготований навіть отруйний грип стає неотруйним. Це хибна думка. Іноді якщо один гриб отруйний потрапить до неотруйних, то він може призвести до багатьох смертей. Треба дуже добре в цьому розбиратися. 99% людей можуть цього не знати. Тому навіть не варто пробувати цього робити».

Якщо після вживання грибів спостерігається погіршення здоров’я, варто негайно викликати швидку. Одночасно, не очікуючи її прибуття, промити шлунок.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Шполі після наруги над могилами військових встановили відеокамери

На кладовищі по вулиці Добровольців у Шполі встановили камери відеоспостереження та освітлення території. Про це повідомили в Шполянській міській...

У Смілі попрощаються із загиблим 25-річним захисником України

Сьогодні, 25 листопада, у місті Сміла відбудеться прощання із захисником України Іваном Нечиталюком, який загинув 17 листопада 2024 року...

Цікаве:

Пральна машина Electrolux – особливості, зручності, поширені поломки

Пральна машина Electrolux – це техніка преміум-класу, відома своєю...

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x