Черговий скандал навколо черкаського діалізного центру «Фрезеніус». Медична клініка опинилася під загрозою закриття. З початку року область припинила її фінансування. Відтак компанія власним коштом забезпечує гемодіаліз 74 пацієнтам. Нагадаю, майже рік тому німецький інвестор уклав угоду з областю про лікування черкасців за сучасними технологіями. З часом чиновники передумали та закликали пацієнтів лікуватися в обласній лікарні. Черкащани, які «спробували» сучасні німецькі технології, відмовляються повертатисяу стіни вітчизняного медичного закладу. Цього разу розбиратися в конфлікті до Черкас приїхала комісія Мінздорову України. Подробиці знає Юлія Кропива.
Юлія Кропива, кореспондент: «Перемовини за закритими дверима ініціювало Міністерство охорони здоров’я України. Журналістів так і не впустили на нараду».
Виправдовуватися перед мас-медіа вийшов головний лікар закладу.
Володимир Новаківський, головний лікар діалізного центру «Фрезеніус»: «Вирішується скандальне питання щодо фінансування центру,та ще одного скандалу вони не хочуть».
Три місяці їм «перекривають кисень» – область повністю відмовилася фінансувати заклад. Спеціальна комісія з Києва вирішила зібрати пацієнтів, персонал і чиновників. На інтерв’ю погоджуються лише пацієнти.
Любов Гайдай, пацієнт: «Я готова лежати на нарах, аби діаліз був такий, як тут. В обласній почепили телевізори, які не працюють, обклали плиткою, але допомога не та. Я готова на стільці сидіти, аби очистити кров так, як треба».
Наталія Коваленко, пацієнт: «Рішення ніякого не ухвалили, були в Чернігові, тепер їдутьу нашу ОДА».
Жодногорішення та обіцянок. Директор інституту нефрології Микола Колесник роз’яснює: проблема в механізмі розрахунків.
Микола Колесник, директор Інституту нефрології АМН України: «Це перший прецедент в Україні, коли держава повинна розрахуватися за медичну допомогу. Це повинно робитися в законодавчому полі».
Володимир Подводний, директор компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна»: «Методика є, розроблена. Завершується процедура реєстрація обрахунківу міністерстві юстиції. Тоді можна буде відповісти на запитання, скількикоштує пацієнту лікування з використанням методу гемодіалізу».
Одна процедура гемодіалізу в центрі «Фрезеніус» коштує 1395 гривень, розповідає директор компанії Володимир Подводний. Сьогодні черкаський центр надає медичну допомогу 74 пацієнтам. Компанія мільйонами обраховує свої збитки, але не відмовляється від пацієнтів.
Володимир Подводний, директор компанії «Фрезеніус Медікал Кер Україна»: «Створити центр важко, азруйнувати його швидко. Припинення лікування призводить до розпуску персоналу. Тоді й технологія лікування зникає».
Остаточний вердикт винесе міністерська комісія після спілкування з обласною владою. Нагадаємо, що рік тому губернатор був радий німецькому інвестору та обіцяв й надалі підтримувати «Фрезеніус».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Хочу подякуватий меру,й іноземним інвесторам за новий медичний центр. Я й надалі підтримуватиму інвестиційні проекти».