Черкаський бомонд охочий до мистецьких заходів. Останнім часом «культурна інтелігенція» масово збирається на презентації та виставки. На ювілейних заходах – яблуку ніде упасти. Особливо, коли ювіляр – відомий на всю Україну митець, заслужений художник України. Микола Теліженко відзначив 60 ювілей виставкою «Коло Миколи». З його колегами та однодумцями спілкувалася Юлія Кропива.
Художник хотів скромнота тихо, а потім передумав.
Микола Теліженко, залужений художник України: «Яккажуть, бісу бороду».
За 60 років у нього назбиралося чимало робіт. Вирішив виставити лише за 5 останніх. Митець кожну п’ятирічку підсумовує ювілейною виставкою.
Микола Теліженко, заслужений художник України: «Я робив на 40, 45, 50, 55, оце виставка. Через 5 років зроблю».
Він – майстер витинанки. З полотен проступає Шевченко й улюблена вже вічна тема Холодного Яру.
Микола Теліженко, заслужений художник України: «Від початку Холодного Яру – Черняхівська культура, Мотронинський монастир, і до звитяжної боротьбиу 20-их роках. Я працюю над темою довго».
Останню виставку назвав невипадково «Коло Миколи». Його покровитель – Святий Миколай.
Микола Теліженко, заслужений художник України: «Мій патрон – святий, як людина, оточена аурою, то невипадково, адже це німб, який оберігає ту ауру».
На портреті Миколи Гоголя образний – солом’яний німб українофіла. Накладна ажурна техніка – не аплікація. Микола Теліженко клею в руки не бере. Художник переконаний: він за 15 років навчився робити справді вартісніта цікаві речі. Сама техніка витинанок для митця не складна. Головний процес – створення образу в уяві. Колеги художники відзначають його вміння вражати глядача за допомогою лінії та символіки.
Валерій Нестеренко, художник зі Львова: «Миколу я поставив би в один ряд із Ніколаусом Чергонісом. Там є музика, лінія, колір. Я думаю, що творчість Миколи буде енциклопедичною в розумінні простої техніки, прямих ліній, кольорів».
Сергій Проскурня, режисер: «Це майстер декоративного мистецтва, який завдяки внутрішній експресії вийшов за рамки напрямута породжує нове звучання декоративно-прикладного мистецтва, дає йому інший зміст».
Українську зорієнтованістьі тематику заслужений художник України й надалі розвиватиме у своїх витинанках. Шанувальникам своєї творчості Микола Теліженко пообіцяв представити нові полотна. Вже через 5 років, на наступній ювілейній виставці.