Без черг, скандалів і плутанини минає цьогорічна вступна кампанія. Сьогодні розпочалася друга хвиля зарахування студентів. До семи черкаських ВНЗ подано майже 40 тисяч заявок на вступ. Протев коридорах вишіві біля стендів із результатами – жодних черг. Усе завдяки електронній системі подання документів, кажуть експерти. Результати вступу абітурієнти теж дізнаються переважно через інтернет.
Станіслав Заліський, абітурієнт: «На якомусь виробництві. Я більш активний. В офісі сидіти? Ну, не знаю».
Станіслав обрав технічну спеціальність і готовий працювати на заводі. Аби, каже, зарплата була пристойна. Хлопець – швидше виняток, аніж правило серед вступників. Бо більшість досі ставлять на престижні спеціальності та мріють про офісну роботу.
Сергій Хомченко, батько вступника: «Батьки завжди хочуть кращого життя для своїх дітей. Ми – робочі. Нехай дитина буде інженером».
Поки роботодавці шукають слюсарів і столярів, черкасці традиційно здобувають економічний і юридичний фах.
Віктор Демиденко, відповідальний секретар приймальної комісії ЧДТУ: «Найбільшим попитом користуються економічні спеціальності. Також IT-спеціальності. І збільшилась кількість заяв на хімічні спеціальності».
У пошуках результатів вступники більше не штурмують виші. Бо бачити свої бали вони можуть в інтернеті. Це особливість цьогорічної вступної кампанії, кажуть фахівці. Електронним поданням документів зараз користується чи не щотретій.
Віктор Варич, координатор спостереження за вступом від ГМ «ОПОРА»: «Залежно від університету, це в середньому 35% студентів. Якщо торік таких було лише 15%».
Окрім інтернетизації цьогорічної вступної кампанії, фахівці говорять про її прозорість. Приймальні комісії нарешті визнали спостерігачів своїми партнерами.
Віктор Варич, координатор спостереження за вступом від ГМ «ОПОРА»: «Вони в деяких питаннях можуть радитися з нами. Повідомляють нам про засідання приймальної комісії. Тобто намагаються бути більш відкритими».
Гаряча лінія «ОПОРи» цього року не зафіксувала порушень. Плутанина виникала лише через неуважність самих вступників, каже Віктор Варич. Часто ті не можуть розібратися, які документи та в якому порядку подавати. Інтернет-система «Яндекс» оприлюднила результати пошуку черкащан. Із початку травня ті зробили більше 300 тисяч запитів, так чи інакше пов’язаних зі вступом. Найчастіше черкащани цікавились переліком документів, необхідних для вступу. Окрім традиційних, були й унікальні запитання. Як от: де вчать на патологоанатомів, після якого класу вступають на провідників, кому давати хабар при вступі. А ще – як сказати батькам, що навчатися дитина не бажає.