Що робити, якщо не можеш впоратися із стресом? Лише сміятися. Так вирішив індійський лікар Мадан Катарія і створив йогу сміху. Тепер реготати тренуються в багатьох країнах, зокрема й Венесуелі.
Сміх без причини – ознака того, що ви прийшли на заняття з йоги сміху. Тепер це так, принаймні для жителів столиці Венесуели, де в парку всім охочим пропонують потренувати свій прес і добре подихати. А вчитися реготати від душі їм допомагає інструктор.
Хесус Рехетті, інструктор із йоги сміху: «Стать тут не має значення, як і економічний статус або політичні погляди. Мета в тому, щоб люди приходили та сміялися з іншими людьми протягом години або більше».
Йогу сміху створив у 1995 році індійський лікар Мадан Катарія. Вона складається із техніки стимулювання сміху, а також дихальних і легких фізичних вправ. Розроблена система допомагає перейти від неприродного сміху до природного. А сама сміхотерапія благотворно впливає на весь організм людини. Заняття починаються з невеликої розминки, потім ідуть вправи для обличчя і сміх.
Учасникам пропонують дивитися в очі один одному та сміятися. Головна ідея в тому, що сміх – заразливий.
Хесус Рехетті, інструктор із йоги сміху: «Тут є люди, які сміються попри те, що в них рак або ВІЛ-інфекція. Деякі приходять, щоб вивільнити ендорфіни, посміятися з того, з чого вони не сміються протягом тижня. За даними TBS, під час сміху людина вдихає в шість разів більше кисню, ніж коли глибоко дихає».
У Венесуелі, як і в інших країнах, навчання йозі сміху безкоштовне.
Учасниця занять: «Це допомагає ізолюватися та зрозуміти, що, окрім політичних проблем, є і інші речі, яким ми можемо радіти в цій країні».
Учасниця занять: «Попри всі проблеми у Венесуелі і в Каракасі, ми приходимо сюди в цей маленький куточок, щоби забути про все, що відбувається. Ми сміємося та концентруємо увагу на нашому світі тут, у парку».
Згідно з дослідженнями, терапія сміхом не менш ефективна за антидепресанти. Крім того, сміх стимулює роботу серця і органів травлення, а також допомагає наситити кров киснем.