Звенигородські лісівники спільно з активістами громади облаштували джерело «Їсківка», що знаходиться у Вільхівецькому лісництві (квартал 138, виділ 4). Як стверджують місцеві жителі, джерело має більш як столітню історію, а про його смачну цілющу воду знають й за межами Звенигородщини.
Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Такі гідрологічні об’єкти, що знаходяться на території держлісфонду, під постійною опікою лісівників. Тож постійно вони відновлюють занедбані, доглядають діючі, оновлюють вже облаштовані лісові джерела, аби всі охочі мали змогу напитися чи набрати з собою кришталево-чистої джерельної, завжди холодної води, а ще з приємністю перепочити в лісі.
За словами місцевих жителів, кілька років тому старе джерело «Їсківка», знане тут ще з довоєнних років, висохло, проте трохи вище пробилося нове. Згодом відновилося й старе джерело, що дуже порадувало його відвідувачів. Так, восени минулого року звенигородські лісівники зробили дерев’яне накриття та встановили східці, облаштували містки та підходи, щоб за будь-якої погоди було зручно та комфортно набрати джерельної води. А вже цьогоріч розмістили інформаційні аншлаги, стенди та таблички, на яких зазначили показники лабораторних досліджень, розмістили загальну інформацію про користь джерельної води, картографічні дані та іншу корисну інформацію.
«Вода – це безцінний дар природи. Тому, активно підтримуючи місцевих жителів, ми постійно проводимо роботи з облаштування, відновлення та розчищення природних джерел і криничок. Наш обов’язок взяти кожен такий об’єкт під особисту охорону, тримати в належному стані прилеглу територію. Ці гідроголічні пам’ятки не повинні зникнути і ми докладаємо для цього максимум зусиль й пишаємося тим, що завдяки спільній праці лісівників та свідомих громадян Звенигородщини ми маємо змогу споживати смачну та якісну джерельну воду», – говорить директор Звенигородського лісгоспу Іван Бас.
А ще лісівники вирішили перевірити якість води з джерела «Їсківка», відібрали проби і замовили клінічні дослідження, надіславши до столичної лабораторії «Укрхіманаліз». За перевіреними показниками зразок відповідає допустимим нормам, вода має відмінний якісний склад, в ній відсутні шкідливі домішки.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині екологи взялися за порятунок річки.