Днями у Чигиринському держлісгоспі відбувся виїзний семінар-навчання для працівників державної лісової охорони. Учасники розглянули питання захисту лісів Черкащини від шкідників і хвороб.
Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.
На захід були запрошені головні лісничі та інженери охорони і захисту лісу держлісгоспів. Також у участь у семінарі взяв начальник відділу діагностики ДСЛП «Київлісозахист» Валерій Чавченко.
Семінар розпочали у Трушівському лісництві на одній з ділянок, де у 2020 році був виявлений осередок соснового шовкопряда. Як зазначив головний лісничий Чигиринського держлісгоспу Сергій Перов, торік здійснили винищувальні заходи у вигляді наземного хімобробітку в осередках соснового шовкопряда на загальній площі 502 га. Хімічний обробіток лісів на Черкащині, до минулого року, здійснювали у 2012, 2013, 2014 роках. Тоді винищувальні заходи проводилися на площах понад 8 тисяч гектарів і осередки поширення шкідників вдалося зупинити, як, до речі, і минулого року.
Наступним об’єктом стала контрольна площадка у Чигиринському лісництві, закладена для нагляду за звичайним сосновим пильщиком. У результаті огляду було визначено, що кількість зимуючих шкідників знаходиться в межах норми.
У Чигиринському держлісгоспі учасники заходу оглянули спеціальну установку – аерозольний генератор «ГАРД» – генератор аерозольний регульованої дисперсності, який застосовують чигиринські лісівники для проведення хімічного обробітку лісів. Він розміщений на базі автомобіля УРАЛ і розпилює робочу рідину на хвою, шкідник поїдає цю хвою і гине. Така установка, до речі, єдина серед держлісгоспів Черкащини.
Окрім цього лісівники прослухали лекцію щодо основних хвоє- та листогризучих шкідників, їх біологію та методи боротьби. Було наголошено на важливості вчасного проведення рекогносцирувальних обстежень у весняний період, адже основні шкідники лісу розвиваються саме навесні.
Як повідомляв сайт vikka.ua, на Черкащині проводять рейди по виявленню стихійних смітників.