Щорічно 24 травня відзначається День слов’янської писемності і культури. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. У всіх слов’янських країнах цього дня урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. За різними історичними джерелами саме вони дали поштовх цій галузі.
Кирило з допомогою старшого брата Мефодія створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця. Брати також займались перекладом богослужбових книг. Однією з найвидатніших пам’яток старослов’янського письменства в давньоруській редакції стало «Остромирове Євангеліє», датоване 1056 роком.
Здобутки рівноапостольних Кирила і Мефодія стали тим культурним підґрунтям, з якого поширилося християнство. Вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності й літератури має давню традицію: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851. В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845–1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.