Шевченка вшанували на черкаській сцені. 9 та 10 березня в академічному обласному театрі – прем’єра грандіозної постановки за твором Богдана Стельмаха «Тарас: Слава». У ролі Тараса Шевченка – заслужений артист України Петро Панчук. Грати у виставі його запросив режисер Сергій Проскурня. Епатажний драматург уже ставив на черкаській сцені «Циганського барона», з яким театрали об’їздили пів-Європи. Постановка «Тарас:Слава» – це лише перший крок експериментатора Проскурні до створення великої мультимедійної вистави, про яку мріє митець. Шевченко очима сучасників – у сюжеті наших кореспондентів.
У фойє драмтеатру і студенти, й чиновники. У Черкасах Шевченка шанують і люблять. Подивитися на його життя в новій інтерпретації прийшли й ті, хто з творчістю поета малознайомий. Розрекламована вистава викликала інтерес багатьох. Режисер Сергій Проскурня вміє вражати публіку.
Сергій Проскурня, режисер вистави: «Наше завдання – в цій поетичній формі досягнути епічності, яка сягає античності або схожа на українську барокальну форму».
Версія життя Великого Кобзаря окреслена трьома частинами драматичної поеми Богдана Стельмаха «Тарас: Слава». Автор трилогії не сподівався, що його творіння матиме сценічне продовження на черкаській сцені. Задум був набагато простішим.
Богдан Стельмах, автор трилогії «Тарас: Слава»: «П’єса «Тарас…» (2 частина) написана для актора зі Львова Василя Башка. Цей хлопець дуже схожий на молодого Шевченка».
Грати у виставі запросили вже немолодого Петра Панчука. Роль Шевченка дісталася актору невипадково. На думку режисера, Петро Панчук сміливо та рішуче ввійшов в образ поета та вміє співпереживати. Хоча за 2 тижні репетицій йому було нелегко ввійти у сценічну форму.
Петро Панчук, актор, грає Т. Шевченка: «Який був Шевченко, ніхто не знає. Це, як комета, яка пролетіла. Як до неї доторкнутись, я якось відчуваю».
Решта акторів – із черкаського театру. У виставі задіяли майже всю драматичну трупу. Місцеві художники створили декорації та костюми. Цього разу на сцені панувала біла палітра та спокійна атмосфера. Режисер назвав постановку складним мистецьким експериментом. Щоб він мав успіх, потрібно ще потрудитися.
Сергій Проскурня мріє про велику мультимедійну виставу. Вона має органічно поєднати звук, акторську пластику та сюжетну лінію. Це буде ще одна історія про поєднання Великого Тараса з вічністю.