Нещодавно у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше зробили операцію із пересадки кісткового мозку дитині.
Про це у студії «ВиЧЕрпно» розповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова.
За її словами, у Черкасах є три заклади, які можуть надавати допомогу із трансплантології, а саме: Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний онкодиспансер та Черкаський обласний кардіологічний центр. Станом на сьогодні кошти з державного бюджету на проведення таких операцій отримав тільки обласний онкодиспансер.
Лариса Кошова додає, що всього на Черкащині проведено п’ять трансплантацій нирки та 41 трансплантація кісткового мозку.
«Раніше ми проводили трансплантацію кісткового мозку лише дорослим, але нещодавно вперше зробили трансплантацію кісткового мозку дитині. Операцію провели у Черкаському обласному онкодиспансері, який тепер теж серед тих закладів, де зробили пересадку саме дитині», — зауважила Кошова.
Нагадаємо, у листопаді 2020 року у Черкаському обласному онкологічному диспансері вперше відбулася родинна пересадка нирки. Мама віддала нирку сину.
Другу трансплантацію нирки провели в центрі онкоурології Черкаського обласного онкодиспансеру на початку грудня. Пацієнткою стала тридцятирічна жителька Кропивницького — Віра Компанієць. Донором була її мати Надія.
Довідково:
Пересадка (трансплантація) кісткового мозку – це пересадка спеціальних клітин кісткового мозку (стовбурових), із яких потім утворяться всі клітини крові.
Трансплантація кісткового мозку – це процедура, що дозволяє проводити лікування пухлин дуже високими дозами хіміотерапевтичних препаратів та радіоактивного опромінення, коли більш низькі дози неефективні.
Трансплантація стовбурових клітин необхідна для зменшення кількості та тяжкості ускладнень після проведення високодозової хіміотерапії. Пересадка кісткового мозку на даний час є новою можливістю лікування складних і до сьогоднішнього дня невиліковних захворювань.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкаському «Центрі матері та дитини» новий директор.